Франківців запрошують на два фільми-відкриття Мандрівного фестивалю Docudays UA (РЕЄСТРАЦІЯ)

Автор: Зелінська Тетяна

11 Гру, 2022 19:21

Поділитись публікацією
Франківців запрошують на два фільми-відкриття Мандрівного фестивалю Docudays UA (РЕЄСТРАЦІЯ)

В Івано-Франківській області стартує 19-й Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

Відкриває його 12 грудня ГО “Молода Просвіта Прикарпаття” одразу двома стрічками – неодноразовими переможцями міжнародних кінофестивалів 2022 року: “Синдром Гамлета” і “Будинок зі Скалок”. Їхній показ відбудеться на камерній сцені Франківського Драмтеатру.

За словами регіональної координаторки фестивалю на Прикарпатті Тетяни Пігурської, локація обрана тематично до самих фільмів. Підтримали цю ідею та стали партнерами фестивалю Франківський Драмтеатр і громадська організація “Франківський Драмтеатр”.

“Цьогоріч фестиваль відбудеться всупереч усім викликам. Ми будемо говорити про почуття кожного українця й наш шлях до розуміння своїх травм війни, аби навчитися з ними жити і колись таки їх загоїти. Тому починаємо з доволі інтимних та чуттєвих історій воїнів, цивільних дорослих та дітей, які почали цей процес ще до 2022 року”, – зазначає Тетяна Пігурська.

Першою на відкритті фестивалю покажуть стрічку “Синдром Гамлета” о 14:00, 12 грудня. Це історії п’ятьох українських жінок і чоловіків. Вони беруть участь в унікальній постановці, яка намагається пов’язати їхній досвід війни з шекспірівським “Гамлетом”. Для кожного й кожної з них сцена є майданчиком для вираження свого горя та травми через знамените запитання “бути чи не бути”, дилему, яка стосується їхнього власного життя.

Вхід на показ вільний, але через обмежену кількість місць, учасників просять попередньо пройти онлайн-реєстрацію https://forms.gle/Ko15CEYZk3dquJYo6

Другим фільмом на відкритті стане “Будинок зі Скалок”, який розповідає про трьох дітей, які у час війни живуть у притулку на сході України та очікують на вирішення своєї долі: повернення до старої домівки, або ж переїзду до нової.

Показ документальної стрічки заплановано на 17:00, 12 грудня. Всіх охочих її переглянути запрошують попередньо пройти реєстрацію https://forms.gle/f6iXPQE6mYa4hXcJ8