Франківців запрошують до Крилоса, де просто неба покажуть всесвітньо відому оперу-реквієм “IYOV”

Автор: Сидорчук Василь

13 Сер, 2018 19:08

Поділитись публікацією
Франківців запрошують до Крилоса, де просто неба покажуть всесвітньо відому оперу-реквієм “IYOV”

25 серпня о 17 годині з нагоди святкування Дня Незалежності України в національному заповіднику “Давній Галич” на Крилоській горі відбудеться духовно-мистецький проект “Вірую”, який об’єднав найкращих українських музикантів світового рівня.

Читайте також: Франківський композитор співзаснував у Києві лабораторію експериментальної опери

Вперше опера-реквієм “IYOV” формації Nova Opera прозвучить просто неба в Крилосі, своїм неймовірним голосом шанувальників якісної української музики потішать Ніна Матвієнко, Наталка Половинка та Юлія Тарасович з музичним проектом “Радуйся”, поціновувачам класики – звук від академічного симфонічного оркестру Івано-Франківської філармонії імені Іри Маланюк. Класичні твори та українські мотиви зазвучать по-новому, адже Ірина Рябчун виконає їх на унікальному інструменті – карильйоні.

Місце проведення проекту обрано не випадково – впродовж XII–XIV століть Крилос був центром Галицько-Волинського князівства. Нині тисячі прочан із вірою в серці приходять у пошуках духовного відновлення в храм на горі. Церква впродовж століть об’єднувала українців, завжди була, є і буде символом незламної віри та натхнення на нові добрі звершення, інформує “Галка”.

Безымянный

На подвір’ї церкви Успіння Пресвятої Богородиці прозвучить нова опера-реквієм “IYOV”, що створена за книгою Йова зі Старого Заповіту та з використанням латинських сакральних текстів. Її написано в синтетичному жанрі, що вперше в історії світової музики поєднав у собі оперу, реквієм та ораторію. Книга Йова – не лише розповідь про життя біблійного героя. Це історія людського відчаю, жертовності та пошуку себе. Пронизлива історія про страждання, що перетворюється на оду життю. Цей твір особливо актуальний в сучасних українських реаліях, адже безмежна віра Йова не лише дарує надію, а й повертає все втрачене під час випробувань.

Довідково: “IYOV” – опера-реквієм для препарованого рояля, ударних, віолончелі та солістів. Режисер: Влад Троїцький. Композитори: Роман Григорів, Ілля Разумейко. “IYOV” вперше було представлено на головній сцені фестивалю сучасного мистецтва ГогольFest у вересні 2015 року. Упродовж 2015 року оперу “IYOV” презентували в Китаї, Австрії та США. У 2016 році оновлену версію опери неодноразово виконували в Данії, Україні та Польщі. У 2017 “IYOV” було виконано у Віденській філармонії, а також Македонській національній опері. У січні 2018 року “IYOV” з успіхом 5 разів виконали на фестивалі сучасної опери PROTOTYPE у Нью-Йорку. Член Американської асоціації театральних критиків Adrian Dimanlig відзначив, що “найбільш несподіваною та креативною прем’єрою фестивалю стала опера “IYOV”. Повернення найуспішнішої постановки формації Nova Opera на українську сцену відбулося 6 квітня 2018 року на страсну п’ятницю у Національній опері України.

img_0908_1cd3b