Франківців запрошують на масштабну театральну подію – виставу “Сталкери” з Ірмою Вітовською (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

22 Лют, 2016 13:14

Поділитись публікацією
Франківців запрошують на масштабну театральну подію – виставу “Сталкери” з Ірмою Вітовською (ФОТО)

Київський театр «Золоті ворота» завітає на гастролі до Івано-Франківська. 9 березня покаже глядачам специфічну комедію «Сталкери» з Ірмою Вітовською у головній ролі. Вистава розповідає про забутих мешканців чорнобильського села.

Читайте також: Франківський драмтеатр готує прем'єру та нову "сцену-межу", де глядачі й актори будуть за одним столом (ФОТО)

У Києві постановка шалено популярна, її перенесли з камерної на велику сцену, але все одно квитків на всіх охочих не вистачає. Про це творці вистави розповіли на прес-конференції 22 лютого.

«Думаю, що це одна з найбільших подій у театральному житті України. Тішуся, що івано-франківські глядачі матимуть змогу її побачити», – сказав Ростислав Держипільський, керівник Івано-Франківського драмтеатру.

Вистава створена за п’єсою сучасного українського драматурга Павла Ар’є «На початку і наприкінці часів». Її режисер – Стас Жирков. Ірма Вітовська грає 86-річну Прісю без відповідного гриму, одягнута у хустку й кофту своєї бабусі з Івано-Франківщини.

«”Сталкери” – моя перша робота в театрі після довгої перерви, коли я займалася телевізійними передачами, після «Лесі і Роми» та інших проектів. Тішуся, що моє повернення в театр стало таким потужним. Я схопила лотерейний квиток», – розповіла Ірма Вітовська.

Акторка називає цю роль сповіддю. Стверджує, що не просто доносить текст до глядача, а відчуває солідарність із своїм персонажем і точно знає, де розставляти акценти.

За її словами, п’єса написана за два роки до Майдану, але автор відчував настрої, які його провіщували.
«У Бабі Прісі він заклав Касандру, яка віщує те, що потім сталося», – сказала Вітовська.

Вона розповіла, що у виставі присутній конфлікт поколінь. Баба Пріся є індивідуалісткою, вона пережила голодомор, війни, репресії і навчилася покладатися тільки на себе. Її дочка вихована у поствоєнній радянській системі, звикла до стабільності, очікує допомоги від держави. А малий намагається покинути зону й пізнати світ.

«Ця вистава – це дорога до себе. Вона спонукає подивитися на себе, на те, що ми сьогодні маємо, – зауважила акторка. – Ця вистава важлива для кожного з нас. Для того, щоб укріпитися в чомусь і змінитися в чомусь».

Режисер Стас Жирков розповів, що сталкери – це провідники, дослідники.

«У п’єсі присутні сталкери, як представники зовнішнього світу, – сказав режисер. – В той час малий є сталкером, який досліджує світ поза зоною. А баба Пріся – сталкер, яка досліджує увесь світ».

Цю постановку вже було презентовано на камерній сцені в Івано-Франківську у травні минулого року під час фестивалю «Час театру». Цього разу мешканці міста зможуть побачити її у більшому масштабі. На великій сцені Івано-Франківського облмуздрамтеатру “Сталкерів” представлять 9 березня о 18 годині.

«Зараз вистава стала більш м’язистою. Коли вона перейшла на більшу сцену, актори почали грати з більшою енергетикою», – зауважив Стас Жирков.

Нагадаємо, нещодавно в Івано-Франківську відбулася прем’єра вистави “Слава Героям”, режисером якої є Стас Жирков, а продюсеркою – Ірма Вітовська.