В Івано-Франківську через засмічення зростає кількість аварій на мережах водовідведення. У водоканалі оприлюднили правила користування каналізацією.
“Чомусь так повелося, що мешканці будинку, не задумуючись, зливають в унітаз все підряд: харчові відходи, хімікати, фарби, масла і т. д. На жаль, окремі власники продовжують порушувати правила користування житловими приміщеннями.
У результаті у каналізаційний стояк потрапляють предмети особистої гігієни, газети, особисті речі, харчові відходи, що провокує засмічення центрального стояка й затоплення каналізаційними стоками технічного підвалу будинку.
Переважної більшості проблем можна уникнути, якщо навчитися грамотному водокористуванню”,- пишуть у КП Івано-Франківськводоекотехпром.
У першу чергу нагадують, що необхідно відділяти тверді відходи від рідких. Неприпустимо засмічувати очисну систему такими відходами і в таких обсягах, з якими вона просто не здатна впоратися.
Правила користування системою водовідведення (каналізацією):
1. Утримувати у чистоті унітази, раковини й умивальники (рукомийник);
2. Не допускати поламок встановлених у квартирі санітарних приладів і арматури;
3. Забороняється зливати в унітази, раковини й умивальники легкозаймисті рідини й кислоти;
Читайте також: “Байдужість і зневага”. З каналізаційного колодязя витягли два центнери сміття
4. Забороняється кидати в унітази пісок, будівельне сміття, сухі й розведені будівельні суміші і їх залишки, ганчірки, вату, предмети особистої гігієни, крім туалетного паперу, кістки, скло, солому, овочі, фрукти, скол льоду, металеві й дерев’яні предмети;
5. Забороняється скидання в систему каналізації харчових відходів, продуктів;
6. Не допускати невиробничої витрати водопровідної води, постійної протоки при водокористуванні, витоків через водорозбірну арматуру;
7. Забороняється користуватися раковинами, умивальниками, унітазами, посудомийними й пральними машинами у випадку засмічення в каналізаційній мережі, тобто забороняється робити будь-який злив води в каналізацію до усунення засмічення;
Читайте також: Франківців просять не перетворювати каналізацію на смітник (ФОТО)
8. Негайно повідомляти експлуатаційну компанію про всі несправності системи водопроводу й каналізації;
9. Оберігати санітарні прилади й відкрито прокладені трубопроводи від ударів і механічних навантажень;
10. Оберігати пластмасові труби (поліетиленові каналізаційні стояки й підводки холодної води) від впливу високих температур, механічних навантажень, ударів, нанесення подряпин, не красити поліетиленові труби й не прив’язувати до них мотузки;
11. Для очищення зовнішньої поверхні пластмасової труби користуватися м’якою вологою ганчіркою; категорично забороняється застосовувати металеві щітки;
12. При засміченні поліетиленових каналізаційних труб забороняється користуватися сталевим дротом, пластмасові трубопроводи прочищати відрізком поліетиленової труби діаметром до 25 мм або твердим гумовим шлангом.
“Недотримання цих вимог збільшує кількість засмічень, а збільшення кількості засорів зменшують швидкість їх ліквідування.
Просимо Вас провести бесіду зі своїми дітьми про те, які предмети не можна змивати в унітаз.
Каналізація призначена для відведення стоків і рідких відходів від житлових будинків!” – наголошує Адміністрація КП «Івано-Франківськводоекотехпром»
Читайте також: В міську каналізацію скинули сотні кілограмів побутового сміття: очисні споруди зупинилися (ФОТО)