Франківцям показали 25 унікальних відео післявоєнного міста (ФОТО)

Автор: Турій Роман

22 Січ, 2015 20:47

Поділитись публікацією
Франківцям показали 25 унікальних відео післявоєнного міста (ФОТО)

В Івано-Франківську презентували 25 кінозгадок про Станіслав періоду 1946-1962 років.

Читайте також: Віднайшли унікальну воєнну кінохроніку Станіслава (ФОТОФАКТ)

Ці кінострічки в центральному кіноархіві України (місто Київ) віднайшов пластун, іванофранківець Тарас Зень. Він розповів – востаннє виявлене ним кіно брали в руки ще у 60-тих роках. Тож кожен зможе для себе відкрити таємничий Івано-Франківськ.

“Там все-таки більше пропаганди, піонерів, в залежності від сюжету. Але скрізь фігурують плани міста. Найбільше, що мене вразило – це Вічний вогонь, коли його відкрили у 1946 році. Він тоді був абсолютно інший. Туди прийшли молоді хлопці, які ще рік тому були на війні – молоді ветерани, аж не звично було їх бачити. Є кінотеатр дитячий “Шевченка”, на Січових Стільців. Місто було тоді однозначно краще, не забудоване. Хоча вже радянське, але ще має відтінок польського періоду, австрійського… Треба розуміти, що це досить смішне відео, бо там є ця ряданська пропаганда, український дикторський голос. Воно цінне обличчями людей, краєвидами, життям міста, а не тою пропагандою”, – розповів Тарас “Галці”.

До речі презентація, в якій також взяв участь краєзнавець Іван Бондарєв, зібрала найбільшу за два останніх років кількість відвідувачів мистецької галереї “Є”. А вже незабаром ці відеокартини можна буде переглянути на сайті “GALKA.IF.UA” у спеціальному розділі.