Франківцям показали фільм про справжню Галичину “Політ золотої мушки”(ФОТО)

Автор: Людмила Баран

26 Feb, 2016 16:26

Поділитись публікацією
Франківцям показали фільм про справжню Галичину “Політ золотої мушки”(ФОТО)

У кіно в Івано-Франківську  стартує прокат нової української комедії “Політ золотої мушки”. У “Люм’єрі” 26 лютого відбулася її презентація.

Читайте також: В мережі з'явився новий трейлер комедії про Галичину “Політ золотої мушки” (ВІДЕО)

Знімали фільм у селищах Львівської та Івано-Франківської області, залучаючи до процесу простих мешканців. Режисер  Іван Кравчишин розповів, що у фільмі намагалися показати не стереотипну Галичину, таку, як уявляють її собі туристи, а справжню. Для цього на головні ролі взяли місцевих акторів, з відповідними типажами та вмінням розмовляти на діалекті.

«Такі свіжі обличчя у Києві не зустрінеш. Складно у столиці з акторами, які спокійно і чесно можуть говорити з екрану», – сказав Кравчишин.

Перед показом режисер представив глядачам акторів з Івано-Франківщини. Зокрема, маленьку дівчинку Іванку. Її впродовж кількох днів будили о четвертій ранку, щоб зняти у сцені із сходом сонця.

Кравчишин розповів, що у фільмі люди  діють не у запропонованих обставинах, а в таких, в яких живуть насправді. Зокрема, для сцени весілля накривали справжні, а не бутафорські столи. Спочатку замість горілки наливали воду, але мешканці почали протестувати проти цього –  «у нас на весіллю це так робиться».

«Розкажіть всім, якщо фільм вас сподобається, і закидайте нас помідорами – якщо ні», – звернувся до глядачів режисер.

На прем’єрному  показі помідорів не було, натомість у залі постійно звучав сміх.

За сюжетом, у “Польоті золотої мушки” маленька дівчинка-поетеса, яку тато називає хлоп’ячим ім’ям “Микола”, розповідає три історії, що трапилися в її селі: про футбольний матч, про весілля і про дивний заповіт.

Теги: