Франківцям показали, як річкова вода очищується і стає питною (ФОТО)
20 Лип, 2018 14:15
20 липня на Черніївському комплексі водоочисних споруд, що на Франківщині, показали, як проходить очистка питної води за допомогою електролізної установки.
Читайте також: Окопи та триповерховий ДОТ: на Прикарпатті відновлять оборонні споруди часів Першої світової війни (ФОТО)
Як повідомляла “Галка” раніше, українські міста через брак хлору можуть залишитися без води. Втім Івано-Франківську проблема не загрожує, оскільки місто не користується хлором, який іде з Дніпродзержинська, а має свою оксидантну установку, що працює автономно, і виготовляє оксидант для знезараження води.
За словами Володимира Сисака, начальника Черніївсього комплексу водоочисних споруд, місто перейшло на незалежне від Дніпродзержинська хлорування ще в 2012 році.
“Маємо свою установку. Сіль розчиняється, проходить через генератори, де виробляється оксидант, насоси подають його у воду”, – каже пан Володимир.
Очисна споруда постачає воду лише для Івано-Франківська.
“Об’єми води, котра проходить процес очищення, розраховані відповідно до споживання. За добу ми очищаємо 50-60 тисяч метрів кубічних. Працюємо на резервувари, вода у них відповідає усім стандартам”.
Володимир Сисак додає, що для знезараження води використовують не хлор, а гіпохлорит натрію, який є значно безпечнішим.
“Рідкий хлор небезпечний для здоров’я. Ми відмовилися від нього ще у 2002 році. Оксидантна установка працює 6 рік. Ми зробили технічний огляд, деяке оснащення треба буде замінити, але при правильному користуванні вона працюватиме ще близько 10 років”.
Оксана Данилюк, лаборантка кафедри хімічного контролю, розповідає, що в лабораторії кожних дві години перевіряють вміст хлору у воді, річкову воду, яка надходить до водоочисної на споруди тестують на мутність. Працівники забезпечують безперервний контроль за відповідністю води хімічним нормам.
До слова, вода до Черніївського комплексу надходить з Надвірнянської і Солотвинської Бистриць. З річки її переганяють на відстійники. Якщо ж мутність води й інші хімпоказники відповідають вимогам, то вода зразу направляється на очистку. У випадку надзвичайних ситуацій резервувари на території комплексу можуть забезпечити Франківську 10-денну безперебійну подачу чистої води.