Франківцям показали, як відкривали кінотеатр “Космос” та викопували міське озеро у 60-тих роках (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Людмила Баран

21 Січ, 2016 19:03

Поділитись публікацією
Франківцям показали, як відкривали кінотеатр “Космос” та викопували міське озеро у 60-тих роках (ФОТО, ВІДЕО)

В Івано-Франківську 21 січня відбулася презентація сюжетів про місто з радянських кіножурналів. На відео – різноманітні події, які відбувалися в Івано-Франківську з 1962 до 1978 року.

Читайте також: Вийшла короткометражка "Схрон" про боротьбу УПА на Франківщині (ТРЕЙЛЕР)

Представляли відео пластун, іванофранківець Тарас Зень та краєзнавець Іван Бондарєв.

Присутні на презентації змогли подивитися на відкриття кінотеатру “Космос”, викопування міського озера, відкриття музею атеїзму у теперішній “Голубій” церкві, будівництво Драмтеатру, мікрорайону Набережна тощо. А також – на міські будівлі і краєвиди, які не збереглися до теперішніх часів.

Іван Бондарєв розповів, що одне з відео, про міське озеро 1969 року, не зовсім правдиве.  На ньому диктор говорить, що міське озеро викопують, хоча насправді лише чистять, адже викопали у 1955-ому.

Всього у збірці налічується 24 сюжети. Їхня тривалість – приблизно дві хвилини, а разом – 42 хвилини.

Плівки зберігалися у Києві в центральному державному кінофотофоноархіві України ім. Г. С. Пшеничного. Бобіни  востаннє брали до рук у 80-х роках минулого століття.

“Минулого разу ми показували відео зі Станіславом, сьогодні – з Івано-Франківськом”, – сказав Тарас Зень.

За його словами, ця ініціатива у нас буде розвиватися далі. Щоб оцифрувати всі важливі для міста відео запрошують долучатися всіх небайдужих мешканців. Зокрема, на презентації всі охочі могли кинути гроші у скриньку для цієї мети.

 

Тарас Зень повідомив, що всі відео будуть доступними в Інтернеті. Згодом вони будуть зявлятися щотижня на сайті Galka.if.ua.


Нагадаємо, у січні минулого року франківцям презентували 25 кінозгадок про Станіслав періоду 1946-1962 років, які згодом публікувалися у рубриці “Старе відео Станіслава” на “Галці”.