Франківцям показали, як відкривали кінотеатр “Космос” та викопували міське озеро у 60-тих роках (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Людмила Баран

21 Січ, 2016 19:03

Франківцям показали, як відкривали кінотеатр “Космос” та викопували міське озеро у 60-тих роках (ФОТО, ВІДЕО)

В Івано-Франківську 21 січня відбулася презентація сюжетів про місто з радянських кіножурналів. На відео – різноманітні події, які відбувалися в Івано-Франківську з 1962 до 1978 року.

Читайте також: Найдавніша франківська пластунка відійшла у вічність

Представляли відео пластун, іванофранківець Тарас Зень та краєзнавець Іван Бондарєв.

Присутні на презентації змогли подивитися на відкриття кінотеатру “Космос”, викопування міського озера, відкриття музею атеїзму у теперішній “Голубій” церкві, будівництво Драмтеатру, мікрорайону Набережна тощо. А також – на міські будівлі і краєвиди, які не збереглися до теперішніх часів.

Іван Бондарєв розповів, що одне з відео, про міське озеро 1969 року, не зовсім правдиве.  На ньому диктор говорить, що міське озеро викопують, хоча насправді лише чистять, адже викопали у 1955-ому.

Всього у збірці налічується 24 сюжети. Їхня тривалість – приблизно дві хвилини, а разом – 42 хвилини.

Плівки зберігалися у Києві в центральному державному кінофотофоноархіві України ім. Г. С. Пшеничного. Бобіни  востаннє брали до рук у 80-х роках минулого століття.

“Минулого разу ми показували відео зі Станіславом, сьогодні – з Івано-Франківськом”, – сказав Тарас Зень.

За його словами, ця ініціатива у нас буде розвиватися далі. Щоб оцифрувати всі важливі для міста відео запрошують долучатися всіх небайдужих мешканців. Зокрема, на презентації всі охочі могли кинути гроші у скриньку для цієї мети.

 

Тарас Зень повідомив, що всі відео будуть доступними в Інтернеті. Згодом вони будуть зявлятися щотижня на сайті Galka.if.ua.


Нагадаємо, у січні минулого року франківцям презентували 25 кінозгадок про Станіслав періоду 1946-1962 років, які згодом публікувалися у рубриці “Старе відео Станіслава” на “Галці”.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...