Франківцям показали, як виглядатиме будинок на парковці перед Бастіоном (ФОТО)
20 Жов, 2015 08:08
В Івано-Франківську 19 жовтня відбулася презентація проекту багатофункціонального центру на вулиці Новгородській. Його автором є київська студія «Zotov & Co». На обговоренні в ресторані «Урбан Спейс» були присутні представники містобудівної ради, студенти, архітектори та небайдужі мешканці.
Читайте також: Відомий архітектор розповів про "жахливі помилки проектантів" у новому швидкісному потязі зі Львова до Франківська
«Цей проект неординарний для нашого міста, як за масштабами, так і за часовими рамками», – сказав замовник проекту Олег Зарицький.
Він розповів, що над першим варіантом проекту ще 2005 року працював австрієць Міхаель Шишковіц. Його ескіз отримав схвальні оцінки близько сорока архітекторів, які обговорювали його в готелі «Україна» у Франківську. Проте на той час фортечна галерея Бастіон ще не була споруджена і середовище довкола мало інший вигляд.
Навесні цього було презентовано проект, зроблений івано-франківським архітектором Олександром Микуляком. До нього були зауваження від містобудівної ради. А звістка про те, що площу перед Бастіоном планують забудувати, схвилювала мешканців.
«Атмосфера, яка буде навколо цього проекту, його сприйняття громадою дуже важливе для нас. Адже ви будете нашими кінцевими споживачами», – запевнив Олег Заріцький.
Тепер іванофранківцям представили концепцію київського архітектора Віктора Зотова. Від перших двох вона відрізняється тим, що будівля не займає усю ділянку перед Бастіоном, а лише її частину.
«Найважливіше для мене – стосунки з людьми у цьому місті. Якщо наш проект буде лише черговим, то мене це влаштує», – заявив Зотов.
Вільну площу він пропонує зробити пішохідною. А стоянку для машин перенести під землю. Зараз на ділянці розміщується до 25 автомобілів, а в підземному паркінгу, за словами Зотова, можна буде розташувати 45.
Площа проектованої ділянки – 1700 м². Площа будівлі – 1500 м². Споруда матиме чотири рівні. На першому – торгівельні приміщення, які будуть продовжувати галерею Бастіону. На другому – дитячий центр. Далі – діловий центр, що працюватиме як ресторан і конференц-зал для організації різних заходів. Вище – тераса, на які може бути влаштоване кафе.
З допомогою містка будівля буде сполучена з покрівлею Бастіону, яку планують зробити доступною для прогулянок.
Фасад будівлі матиме вигляд решітки. Віктор Зотов показав на фото подібні екстер’єри з європейських та українських міст. Приміром, будівлі посольств Німеччини та Нідерландів у Києві.
Крім того, у проекті передбачено зробити пішохідний прохід з площі до вулиці Низової. Підняти поверхню ділянки на один рівень з підлогою Бастіону, щоб не було незручних сходів.
Що ж до зауважень до проекту, то найбільше присутні переймалися тим, як будівля буде співіснувати із занедбаними житловими будинками поруч.
Також розкопки на ділянці колишньої фортеці можуть виявити важливі історичні артефакти, які будуть потребувати збереження.
Замовник Олег Заріцький сказав, що втіленню проекту передуватимуть тривалі археологічні та геологічні дослідження на ділянці.