Франківцям представили антиутопічний роман про Україну через сто років

Автор: Людмила Баран

19 Aug, 2014 23:51

Поділитись публікацією
Франківцям представили антиутопічний роман про Україну через сто років

В Івано-Франківську 19 серпня відбулася презентація книжки “Кагарлик” Олега Шинкаренка. Роман зображує Україну в майбутньому – після того, як відбулася російська окупація.

Читайте також: Нападник і захисник “Прикарпаття” – у символічній збірній туру Першої ліги

Презентація роману відбулася вже в багатьох містах України, нарешті, 19 серпня, читачі   змогли зустрітися з автором “Кагарлика” в Івано-Франківську.

Критики називають роман сатиричною антиутопією. У ньому переплітаються  сучасні українські реалії з фантастичними вигадками.

Дія “Кагарлика” розвивається в Україні через  сто років. Герої роману перебувають у зруйнованому місті і намагаються дізнатися, що відбулося в минулому, слухаючи записи думок на спеціальних пристроях – морфонах.  Свідомість центрального персонажа використали для виготовлення суперкомп’ютерів російських військових супутників. Він намагається повернути втрачену через це пам’ять.

“Я подумав, що це має бути надзвичайний роман. Не такий, про який всі забудуть і він стоятиме на полиці в книгарні”, – зауважив Олег Шинкаренко, розповідаючи про  історію створення “Кагарлика”.

Автор почав писати книжку у 2012 році. Щодня публікував 100 слів на сторінці “Кагарлик” у Фейсбуці. Супроводжував текстові уривки фотографіями, відеороликами й музикою, яку створював у домашній студії. Читачі могли залишати коментарі і впливати на розвиток сюжету роману. Таким чином Олегові Шинкаренку вдалося створити непересічний інтерактивний проект.

Олег Шинкаренко народився 1976 року у Запоріжжі, здобув фах інженера з автоматики та контрольно-вимірювальних приладів, а також перекладача з англійської та журналіста. Працював інженером, а також кореспондентом декількох місцевих видань. З 2008 року мешкає у Києві, де займається журналістикою.
Зараз працює на “Громадському Радіо”, для якого створює два авторських подкасти: “Філософський Барабан” та “Механіка Революції”.