Франківцям представили збірку теплих історій з Майдану

Автор: Людмила Баран

21 Aug, 2014 20:46

Поділитись публікацією
Франківцям представили збірку теплих історій з Майдану

В Івано-Франківську 21 серпня відбулася презентація книжки Крістіни Бердинських «Єлюди. Теплі історії з майдану».

“Більшість журналістів висвітлювали політичні аспекти Майдану. А я щодня зустрічала фантастичних, яскравих людей, і мені було цікаво про них написати”, – так безробітна на той момент журналістка Крістіна Бердинських почала збирати історії майданівців.

Згодом вона створила Facebook-сторінку «Єлюди-maidaners», де  постила фото, зроблені мобільним телефоном, з розповідями простих людей, які без жодного піару робили різноманітні корисні речі під час революції.

Крістіна Бердинських щоденно  спілкувалася  із медиками-волонтерами,  заможними підприємцями, які постачали харчі Майдан, культурними діячами, митцями, студентами, з тими, хто працював на кухнях, споруджував намети, возив дрова чи координував гарячі телефонні лінії.

Крістіна Бердинських першою розшукала чоловіка, який в ніч з 10 на 11 грудня під час спроби розігнати Майдан безперервно бив у дзвони Михайлівського монастиря.  Ця та інші короткі оповіді вміщені в книжці.

“Я відчувала велику підтримку свого проекту, – розповіла Крістіна, – Згодом, після прийняття диктаторських законів почала переживати за людей, чиї фото й історії розмістила у Фейсбуці. Попереджувала про небезпеку своїх співрозмовників, але жодна людина не відмовлялася спілкуватися”.

Пізніше волонтери перекладали ці розповіді на 17 мов, щоб світ дізнався, хто насправді  перебуває на  Євромайдані. А тепер ці “Теплі історії” зберігаються не лише в Інтернеті, а також в більш зручному для читачів форматі книжкового видання.

Фото Юрій Гриньків