Франківцям представлять книгу священика, який провів 192 дні політичного голодування

Автор: Людмила Баран

29 May, 2014 10:00

Поділитись публікацією
Франківцям представлять книгу священика, який провів 192 дні політичного голодування

29 травня о 17 год в  Івано-Франківській теологічній академії презентуватимуть книгу політв’язня Ярослава Лесіва «Сніг без ґрат». Автор був священиком, учасником Української гельсінської групи, за що його багато років переслідувала радянська влада. 

Ярослав Лесів народився 3 січня 1945 року в с. Лужки Долинского району Івано-Франківської облсті. Був членом підпільного Українського Національного Фронту, за що його засудили до 6 років ув’язненя. За членство в Українській Гельсінській Спільці в 1979 році був засудженний ще на 2 роки. Йому інкримінували зберігання наркотиків, які Лесіву підкинули під час обшуку самі слідчі.

У травні 1981 знову заарештований у таборі. Звинувачення таке ж, як і попереднього разу. Слідство тривало 6 місяців, і Лесів увесь цей час тримав голодівку з політичними вимогами. Напівживого його привезли до суду і додали ще 5 років в’язниці.

Ярослав Лесів був одним з ініціаторів відродження Української греко-католицької церкви. 27 грудня 1988 року був висвячений на священика. 1989 року виступив від імені УГКЦ на 50-тисячному мітинзі, що відбувся в Москві у зв’язку з відкриттям I з’їзду народних депутатів СРСР. У ніч з 9 на 10 жовтня 1991 року за нез’ясованих обставин загинув в автокатастрофі.

На свято Вознесіння Господнього 29 травня відбудеться презентація його книги “Сніг без ґрат”. Початок заходу — о 17.00. Місце проведення: актова зала Івано-Франківської Теологічної академії, вул. Василіянок, 64.