Франківцям презентували фотовиставку про те, як людство змінює Карпати (ФОТО)

Автор: Єва Жасминова

27 Вер, 2018 16:53

Франківцям презентували фотовиставку про те, як людство змінює Карпати (ФОТО)

У четвер, 27 вересня в Івано-Франківській галереї “Асортиментна кімната”, що знаходиться на “Промприлад. Реновація”, відкрили виставку Synchrodogs. Slightly Altered / Видозмінені.

Це  перше представлення проекту в Україні, а також перший випадок персональної виставки дуету з Івано-Франківська на території України за останні 9 років. Визнані та затребувані за кордоном, Synchrodogs рідко презентують свої проекти в Україні, а якщо презентують, то поодинокі роботи у колективних виставках.

Проект фіксує проблему екологічної ситуації в Карпатах.

Працюючи над проектом «Видозмінені» дует відправилися у одномісячну подорож Карпатськими горами, щоб дізнатися, наскільки далеко вдалося вторгнутися людям на ці колись дикі території.

Впродовж місяця вони дізналися про те, що місцеві жителі незаконно ріжуть тисячі дерев з метою заробітку. Побачили опудала тварин у кожному гірському готелі, при цьому так і не зустрівши жодної живої тварини у лісі.

Synchorodogs демонструє, як людина впродовж життя змінює своє середовище, а воно в свою чергу змінює нас. На фотокартинах чимало красномовних підтекстів. Зокрема, гірський масив та цегла на ньому. Дерева, розмальовані кольоровими барвами. Чоловіка, що замаскований у гілля дерев, мов єднається з ними. Жінку, яка лежачи на камінні, повторює рухи хвиль гірської річки. Важливим елементом є оголеність героїні на світлинах – адже це ще один підтекст. Тобто засмічуючи довкілля – ми забруднюємо й самих себе.

Кураторка виставки Анна Потьомкіна каже : «Ми не побачимо на цих світлинах прямих сенсів. Скоріше, все у переносному значенні. Проте, це змушує задуматись, а не диктує, що нам потрібно думати. Так робить лише примітивне мистецтво. А дані картини справді говорять з нами», – інформує “Галка”.

Про авторів: Synchrodogs – це мистецький дует молодих фотографів з Івано-Франківська та Луцька, чиї роботи можна побачити в такий виданнях як Esquire, New York Magazine, Dazed & Confused, Vogue. Знімав дует і рекламні кампанії для Shiseido, Kenzo, Swarovski, BIMBA Y LOLA, Lady Gaga. У 2016 році Vogue Italia оголошує митців переможцями Vogue Talent, назвавши Synchrodogs найкращими фотохудожниками року.

Виставку можна відвідати починаючи з 27 вересня і до 14 жовтня. Галерея відкрита щодня з 10:00 до 20:00.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...