Майстер народної творчості Прикарпаття Дарія Петречко презентувала в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка своє багатоілюстроване етнографічне дослідження про бойківську вишивку в трьох альбомах під назвою «Вишивані скарби. Центральна Бойківщина», «Вишивані скарби. Східна Бойківщина» і «Вишивані скарби Бойківщини. Західний регіон», які вийшли друком починаючи з 2012 року.
Читайте також: Прикарпатські писанкарі зустрілись у Коломиї (ВІДЕО)
У них зібрано численні зразки вишивки різними техніками з цього субетнічного регіону, який охоплює Івано-Франківську, Львівську і Закарпатську області, інформує МВК.
На презентації Дарія Петречко розповіла, якими непростими шляхами вона прямувала до створення «Вишиваних скарбів» Бойківщини. Для цього їй довелося помандрувати в пошуку народної автентики чи не всіма селами бойківських районів Івано-Франківщини. А тому етнографічне дослідження Дарії Петречко вийшло інформаційно дуже насиченим. Збірки бойківських вишивок сформовано так, що на кожній сторінці цих альбомів поряд із старовинними та сучасними світлинами вишитого одягу та взірцями вишивок поміщено і зразки відновлених орнаментів, які можуть запозичити для себе сучасні любителі вишивки.
Майстер народної творчості України з бісероплетіння Марія Чулак, яка також активно пропагує сучасний український модельний одяг на основі народних традицій, в чому вишивка виконує не останню роль, розповіла про спільні та відмінні риси між гуцульською вишивкою та бойківською. А відомий художник і мистецтвознавець Мирослав Аронець, який також розуміється і на народній вишивці, зазначив, що нині в Європі лише Україна і меншою мірою Румунія та частково ще Угорщина зберігають традицію вишивання. За його словами, українська вишивка бере свої початки ще з VI століття. У наш час відбувається змішування різних стилів вишивки. Мирослав Аронець високо оцінив «Вишивані скарби…» Дарії Петречко як вклад у справу збереження української етнічної пам’яті, елементом чого є і вишивка.