Франківцям розповіли, чого чекати від масштабного Porto Franko Гогольфест (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

25 Feb, 2016 13:55

Поділитись публікацією
Франківцям розповіли, чого чекати від масштабного Porto Franko Гогольфест (ФОТО)

Розпочалася активна підготовка до Міжнародного мультикультурного фестивалю Porto Franko Гогольфест, який у червні пройде в Івано-Франківську. На нього запросили метрів театру, кіно, музики, візуального мистецтва зі всієї України, з Литви, Франції, Австрії, Данії, Польщі та інших країн.

Читайте також: У Франківську хочуть відродити аналогову зйомку, перша студія проявлення може зʼявитися у палаці Потоцьких

Проект спільно створюють організатори Івано-Франківського фестивалю «Porto Franko» та організатори київського Гогольфесту. Про програму, локації, хедлайнерів вони розповіли на прес-конференції 25 лютого в Івано-Франківську.

Максим Демський, директор фестивалю «Гогольфест»,  сказав, що основним завданням події є об’єднати зусилля митців з різних міст над створенням нових проектів, якими зможе пишатися Україна, які будуть конкурентоспроможними за кордоном, які змусять світ говорити про неї. Адже Україна в широкому культурному сенсі не представлена у світовому контексті, все, що зараз знають про неї – це війна на Сході. На його думку, такий фестиваль не є недоречним у складний час, який зараз переживає Україна.

“Це дуже важливо, оскільки успішні проекти у країні демонструють процес, коли країна іде до свого майбутнього”, – сказав Демський.

За його словами, це буде не просто фестиваль, де їдять-п’ють, це – фестиваль мистецтва, і представлені проекти потребуватимуть від глядача додаткової роботи над собою. Фестиваль буде  мати вісім напрямків: академічна й альтернативна музика, театр, кіно, візуальне мистецтво, екологічна програма, література.

“Ця подія може стати детонатором подій, які можуть відбуватися на локаціях постійно. Основне завдання – відкрити це місто більш широко як Україні, так і світовій спільноті”, – вважає Максим Демський.

Ростислав Держипільський, керівник Івано-Франківського облмуздрамтеатру, сказав, що можливим девізом фестивалю стане «Місто сили».

«Івано-Франківськ –це культурна столиця України. Це те, над чим ми повинні працювати, за що боротися», – зауважив він.

Держипільський згадав про нещодавній одіозний випадок на комісії обласної ради. На його думку, нерозуміння чиновників не зможе завадити фестивалю, адже його підтримує широка громадськість, яка виступила на захист події.   Крім того, депутатам треба подякувати за додатковий піар фестивалю.

У день  відкриття фестивалю виступатиме фрік-кабаре “Дах Дотерс” з новою програмою “Аліса”.

Також хедлайнером  стане опера “Йов”. Роман Григорів, креативний директор фестивалю, розказав, що її вперше представили минулого року у Києві, потім побачив  Пекін, Нью-Йорк, Філадельфія, Стенфорд, а у червні постановку привезуть до  Івано-Франківська.

Академічна музика буде представлена проектом  Кирила Карабиця – переробленими естрадними піснями 80-тих років, які виконуватимуть Джамала, Злата Огнєвич, Сергій Бабкін та інші. Також виступатиме солістка Віденської опери Олена Бєлкіна.

“Porto Franko Гогольфест” триватиме з 8 до 12 червня. Архітектор Володимир Гайдар, технічний директор фестивалю,  розповів, що задіяними будуть близько десяти відкритих і закитих локацій в Івано-Франківську. Зокрема,  Палац Потоцьких, площа Ринок, майдан Шептицького, площа Бастіону,  територія перед Білим домом та перед готелем Надія, дворик медуніверситету. Зала драмтеатру стане основним майданчиком для театральних постановок. Також планують залучити закинуті промислові споруди, а саме  колишню друкарню на початку вулиці Січових стрільців.

Організатори фестивалю кажуть, що відкриті не лише для іменитих митців, але й для молодих і маловідомих. Тому куратори різних напрямків прийматимуть заявки на участь. Також ще формується бюджет фестивалю, тож запрошують охочих стати партнерами чи спонсорами.