Франківцям розповіли детальний план ремонту мосту на Пасічну

Автор: Турій Роман

16 Sep, 2015 09:09

Франківцям розповіли детальний план ремонту мосту на Пасічну

Як відомо, вже третій день триває капітальний ремонт деформаційних швів на мості, що з’єднує Івано-Франківськ з мікрорайоном Пасічна.

Читайте також: На вулиці Сахарова облаштовують сквер (ФОТО)

Через ремонтні роботи перекрита одна зі смуг – тож водії стоять у довгих заторах. Такі незручності викликають чимало критики мешканців.

Фахівці ж пояснюють – роботи будуть об’єктивно тривалими, і пояснюють чому.

Про це розповів директор “Івано-Франківськавтодору” Андрій Шуневич.

“Міст ремонтується комплексно. До початку ремонту він був обстежений і були складені проекти на ремонт асфальтного покриття і ремонт деформаційних швів. Ці проекти виконують різні організації (в кожного своя спеціалізація), але всі роботи між цими організаціями узгоджені. Регламент робіт коротко виглядає так:

– зняття старого асфальтобетону фрезою (зроблено ночами)

– вирівнювання тонким шаром дешевшого асфальтобетону для нижніх шарів (це те, що поклали ночами і цей асфальт виконує зараз функцію захисту бетонів моста від подальшого руйнування)

– вскриття деформаційних швів (це то що зараз зпричиняє корки)

– при виявленні додаткових проблем з бетонами – ремонт бетонів (2 стика в жахливому стані, решта поки нормальні)

– після ремонту бетонів на швах буде відновлена гідроізоляція бетонів, шви закладуть дерев’яними брусами, асфальтне покриття відновлять до існуючого на швах

– заберуть дерев’яні бруси і шви заповнять спеціальною мастикою знизу доверху між плитами на швах – таким чином пройдуть по всіх чотирьох смугах мосту

– після цього буде влаштовано верхній шар покриття на мосту з щебенево-мастикового асфальтобетону

– після цього мостобудівельники повернуться на міст і знов виріжуть на швах новий асфальтобетон на товщину верхнього шару над швами (ширина вирізів біля 5 см мали би бути) – і замість асфальтобетону заповнять ці вирізи своєю спеціальною мастикою

В підсумку на мості має бути рівна поверхня без горбів, деформаційні шви мають виконувати свою задачу і зимою і літом, балки мосту будуть захищені від води. Але проблеми з мостом на цьому не закінчаться. Схожий обсяг робіт треба буде проводити і на тротуарах мосту, але це вже може чекати наступного року.”, – пояснив фахівець.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry