Франківцям розповіли про майбутні реформи місцевого самоврядування
29 Тра, 2014 18:12
У виконавчому комітеті міської ради відбувся круглий стіл стосовно децентралізації влади в Україні.
Читайте також: Прикарпатський університет отримав колекцію унікальних правничих книг XIX-XX століття (ФОТО)
Оскільки тема актуальна, то до обговорення запросили не лише державних чиновників, але й громадські, політичні організації, представників бізнесу.
Над концепцією децентралізації влади працює робоча група на чолі з Володимиром Гройсманом – Міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Напрацювання уряд зібрав у презентацію, яку доносять до найширших кіл громадськості та виносять на обговорення. Відтак вислухають пропозиції і направлять їх на розгляд робочої групи.
29 травня підготовлений Мінрегіонбудом матеріал коментував Богдан Волошинський – директор Центру підвищення кваліфікації державних службовців.
За його словами, теперішня централізована модель управління державою найбільш ефективно працює лише в умовах військової загрози та інших великих катаклізмів. Вона не справляється із завданнями, які стосуються тільки окремих територіальних утворень.
“Весь сучасний світ прийшов до того, що називається децентралізацією. Ми повинні зважитися це зробити”, – говорить Богдан Волошинський.
Згідно з концепцією реформ, до кінця 2014-ого року буде здійснюватися підготовка законодавства. Його поступово почнуть впроваджувати наступного року. А в жовтні 2015 року повинні відбутися місцеві вибори.
За словами Богдана Волошинського, декотрі реформи не будуть такими резонансними для виконавчих комітетів міських рад, як для районних держадміністрацій.
Зокрема, відбудеться перерозподіл повноважень на рівні районів та областей. Будуть створені виконавчі органи при районних радах.
Реформи призведуть до того, що замість держадміністрацій будуть утворені державні представництва, що матимуть координаційні і контрольно-наглядові повноваження. І лише в умовах надзвичайних ситуацій вони перейматимуть важелі влади.
Також відбуватиметься процес укрупнення сільських рад. Як каже Богдан Волошинський, оптимальною чисельністю територіального утворення є 5 тис осіб. Тому теперішні сільські ради повинні будуть обєднуватися між собою. Це буде складно реалізувати, оскільки досі вони лише розділялися. Наприклад, від 1990 року було утворено 115 сільських рад.