Франківцям розповіли про важливість доступного паркування для людей з інвалідністю
20 Гру, 2017 13:24
У середу, 20 грудня, у громадському ресторані Urban Space 100 працівники патрульної поліції Івано-Франківська розповіли про правила облаштування паркомісць для осіб з інвадністю та про розпізнавальні наліпки на автотранспорті.
Читайте також: В одному з франківських дворів знайшли людський череп
На зустрічі були присутні представники патрульної поліції й виконавчої влади, активісти громадської організації “СЛІД” та інструктори місцевих автошкіл.
Інспектор відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції Антон Боєв розповів про існуючі правила облаштування паркомісць для осіб із інвалідністю.
Зокрема, шлях від місця стоянки до будівлі або споруди повинен бути без бар’єрів, тому необхідно облаштувати пандуси для в’їзду візком зі стоянки на тротуар. Окрім цього, місце для паркування автотранспорту людей із інвалідністю повинно бути розташовано якнайближче до споруди громадського значення, але не далі, ніж 50 метрів. Ці місця повинні бути широкі.
Також він додав, що на паркувальних майданчиках необхідно виділяти 10% від загальної кількості паркомісць для транспорту людей із інвалідністю, а на їхніх транспортних засобах має бути установлений відповідний розпізнавальний знак.
“Є люди, які соромляться ставити розпізнавальний знак, тим самим не ідентифікуючи свій автомобіль, як транспортний засіб людини з обмеженими можливостями. І це не дає права паркуватися на спеціально відведених місцях. Були випадки евакуації таких машин“, – каже Боєв.
Також поліціянти нагадали, що розпізнавальна наліпка не є гарантією того, що автівку не евакуюють до штрафмайданчику. У людини повинне бути посвідчення про інвалідність.
“Зараз у Франківську облаштовано 646 паркомісць для людей із інвалідністю. За недотримання правил паркування склали 41 постанову про правопорушення. 27 тисяч 620 гривень стягнули з людей, які паркувалися на місцях для осіб із інвалідністю”, – розповіла начальниця відділу моніторингу та аналітичного забезпечення Управління патрульної поліції Яна Юносова.
Наприкінці зустрічі поліціянти закликали поважати один одного та не паркуватися на спеціально відведених місцях для людей із інвалідністю повносправним громадян.
Нагадаємо, що з 26 жовтня 2017 року набув чинності закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за паркування, стоянку транспортних засобів на місцях, призначених для людей з інвалідністю”.
За паркування на таких місцях без розпізнавального знаку штраф сягає від 1020 до 1700 гривень. Транспортний засіб, який здійснив зупинку чи стоянку на місцях для осіб із інвалідністю, не маючи розпізнавальних знаків, підлягає евакуації.