В Івано-Франківську відбулася зустріч клубу поціновувачів дорогоцінного каміння «Самоцвіти», під час якої розповідали всі секрети натуральних перлин.
Учасники клубу радять використовувати один із способів, щоб перевірити перли на натуральність:
1. Потерти намистинкою по поверхні зуба. Якщо відчувається легенький скрип – це натуральні перли. Якщо скрипу немає і намистинка проходить дуже гладко, то це імітація.
2. Намистинку кидають на тверду поверхню і дивляться на скільки вона пружня, чи високо підскакує.
3. Якщо всі намистинки однакові і досконалі, то це швидше всього імітація, адже в природі немає повторів.
4. Якщо дві сусідні намистинки потерти одну об одну до утворення порошку, то провівши пальцем намистинка має залишитися без дефектів.
5. Найпростіший і достовірніший метод визначення справжності перлини – це показати її гомологу. Гомолог – фахівець, який знає все про каміння.
Можна перевірити натуральність науковим способом – взяти одну натуральну перлинку, розбити і оглянути вміст; помістили кусочки перлини в 9% оцтовий розчин і на власні очі побачити, як вона розчиняється у ньому.
Перли вважаються «живими», їх вік складає в середньому 60-80 років, а потім вони помирають (висихають і тріскають). Вони складаються на 2/6 з води, бояться постійної спеки, лаку для волосся, парфумів та сигаретного диму. Проте, щоб вони зберігали свою красу їх потрібно носити достатньо часто.
Вважається, що споглядання на перлини заспокоює психіку, приносить душевну рівновагу і душевний спокій. Перли – еліксир молодості, відганяють меланхолію і турботи, відновлюють втрачені сили, зберігають красу. Це символ процвітання та благополуччя.