Франківцям розповіли, як спалювати відходи з допомогою низькотемпературної плазми
31 Бер, 2015 13:42
Плазмові технології можуть використовуватися у сфері альтернативної енергетики. З їх допомогою можна переробляти відходи низької якості – побутові відходи, осади на очисних станціях.
Про це розповів Віктор Жовтянський, завідувач відділу плазмових технологій Інституту газу, член-кореспондент НАН України, доктор фізико-математичних наук. Він виступив на науковій конференції “Енергоефективні екотехнології”, яку 31 березня організували в Івано-Франківській облдержадміністрації.
Науковець показав присутнім будову апарата, що використовує технологію низькотемпературної плазми, та розповів, як він працює.
“Для спалювання використовують відходи найбільш низької якості. Вони містять хлор, тому при температурі згоряння 600-800 градусів, виділяються отруйні речовини – діоксини. Ми ведемо процес таким чином, щоб утворювався оксид вуглецю. Це – сумнозвісний чадний газ, але для енергетиків його застосування є звичним. Ми піднімаємо температуру процесу до 1100 градусів, при цьому діоксини перетворюються в соляну кислоту”, – розказав Віктор Жовтянський.
Далі отриманий у процесі газ спалюється у дизельгенераторі і утворюється електроенергія.
Віктор Жовтянський розповів, що установкою, яку розробили українські науковці, вже зацікавилися у Польщі.
Також в НАН України спроектували промислову установку для очищення радіоактивно забрудненої води з допомогою плазмових технологій. Установка працює в Японії, поблизу Фукусіми.