Франківцям розповіли, якою буде ніч короткометражного кіно “Дубль 21”

Автор: Зелінська Таня

25 Jun, 2018 12:50

Поділитись публікацією
Франківцям розповіли, якою буде ніч короткометражного кіно “Дубль 21”

Вночі з 30 червня на 1 липня у Франківську пройде фестиваль “Відкрита ніч. Дубль 21”. Основним майданчиком фестивалю стане палаці Потоцьких. Про це розповіли в понеділок, 25 червня, на прес-конференції щодо про проведення фестивалю українського короткометражного кіно.

Читайте також: У Франківську охочих запрошують подискутувати про "креативну економіку"

Мета фестивалю – підтримка національного кінематографу, а також фільмів спільного та іноземного виробництва, які зберігають традиції українського мистецтва, пропонуючи нові концепції його розвитку, самоідентифікації та існування в спектрі світових національних кінематографій.

Паралельні покази й трансляції фільмів українських режисерів пройдуть більше, ніж у 70-ти локаціях в Україні та за кордоном.

“”Відкрита ніч” пройде вперше так масштабно в Івано-Франківську. Ми хочемо популяризувати палац Потоцьких. Оскільки йому потрібна реконструкція і нове дихання”, –  говорить Мар’яна Заклінська, куратор IF. Film Commission.

“Відкрита ніч” – фестиваль, покликаний щораз відкривати нові українські імена в галузі кінематографу й телевізійного виробництва. 21 рік поспіль справжні кіномани збираються наприкінці червня просто неба, щоб долучитись до останніх новинок, підтримати одне одного та похвалитися новинками.

“Потоцьких – улюблене місце жителів. Обіцяємо гостям теплу ніч, теплий прийом”, – розповідає “Галці” Віктор Вінтоняк, керівник Агенції регіонального розвитку.

Показ стрічок триватиме з 21:00 до 4:00 ранку – вхід безкоштовний. Основна програма фестивалю в цьому році складається з таких секцій: конкурс ігрових, документальних, анімаційних фільмів. Також буде позаконкурсна програма. За словами Мар’яни Заклінської, всі фільми, що братимуть участь у конкурсі, змагатимуться за дві фінансові нагороди.

Переможець буде оголошений у 5:00 ранку. Нагорода фестивалю становить 50000 гривень, переможця визначатиме журі. Одним із членів журі став Ростислав Держипільський директор-художній керівник Івано-Франківського драмтеатру. А того, хто виграє зібрані у “Фонді взаємодопомоги” кошти, цього року визначатимуть глядачі шляхом SMS – голосування.

Кінономінації:

ігровий фільм – 9 стрічок;

документальний фільм – 7 стрічок;

анімаційний фільм – 5 стрічок;

позаконкурсна програма – 5 стрічок.

Також в рамках фестивалю продемонструють відібрані трейлери українських фільмів, які скоро з’являться на екранах.