ФСБ намагалася завербувати прикарпатця: погрожувала заборонити в’їзд рф (ВІДЕО)

Автор: Застава Максим

02 Aug, 2022 10:07

Поділитись публікацією
ФСБ намагалася завербувати прикарпатця: погрожувала заборонити в’їзд рф (ВІДЕО)

ФСБ намагалася завербувати прикарпатця, який до повномасштабного вторгнення виконував пасажирські перевезення до росії.

Як повідомляють в СБУ, контррозвідники встановили, що у 2020 році під час перетину кордону чоловіка намагалися завербувати представники російської спецслужби. На російському пункті пропуску «Троєбортноє» його затримали співробітники прикордонної служби фсб та обвинуватили в нібито перевищенні ліміту перетинів кордону, передає “Галка“.

Під цим надуманим приводом чоловіка відвели в окрему кімнату для «бесіди». Під час розмови представник фсб цікавився суспільно-політичною обстановкою в західному регіоні України, ставленням місцевих мешканців до війни на сході, готовністю громадян брати участь у бойових діях.

Крім того, він збирав дані про інших перевізників та громадян, які користуються такими послугами. Цікавився шляхами перетину кордону поза пунктами пропуску. Крім того, він випитував компрометуючі дані стосовно службовців, котрі обслуговують роботу цієї ділянки кордону.

Для подальшого контакту представник ворожої спецслужби обумовив подальші зустрічі на пункті «Троєбортноє» та взяв номер телефону перевізника.

Чоловік повідомив СБУ про подробиці спілкування на кордоні, та про те, що дій на шкоду Україні за завданням росіян не вчиняв.

СБУ нагадує, що надання в умовах воєнного стану іноземній державі допомоги в проведенні розвідувально-підривної діяльності карається позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавлення волі, з конфіскацією майна (ч. 2 ст. 111 КК України).