Фундамент добрих відносин між державами: Прикарпаття та Опольське воєводство відзначили 20-річчя співпраці (ФОТО)

Автор: Костинюк Олександр

08 Oct, 2021 19:11

Поділитись публікацією
Фундамент добрих відносин між державами: Прикарпаття та Опольське воєводство відзначили 20-річчя співпраці (ФОТО)

Днями минуло 20 років з часу підписання угоди про міжрегіональну співпрацю між Опольським воєводством (Республіка Польща) та Івано-Франківською областю.

Читайте також: Прикарпатських учнів відзначили стипендіями за науково-дослідницькі роботи

Вона була підписана 5 жовтня 2001 року у Сілезькому замку П’яст у Бжезі, інформує “Галка” з посиланням на фб-сторінку Івано-Франківської облради.

З цієї нагоди делегація депутатів обласної ради на чолі з головою Олександром Сичем та його першим заступником Василем Гладієм взяли участь в урочистих заходах на відзначення ювілею співробітництва в Ополє.

Свій робочий візит делегація розпочала із зустрічі з Маршалком Опольського воєводства Анджеєм Булою та головою Сеймику Опольського воєводства Рафалем Бартеком.

“В нас у різних галузях відбулося понад 330 різноманітних заходів. Це і освіта, і культура, молодіжна політика, охорона здоров’я, пожежна безпека, туризм та інші. Однак, в якій би з галузей не відбувалася співпраця, вона безсумнівно приносить користь для мешканців наших регіонів. Не наше право контактувати з Ополє, а наш обов’язок такі контакти здійснювати для того, аби кращими були контакти між мешканцями Прикарпаття і Ополє. Всі знають, що хата будується не з даху, а з фундаменту. В державі таким фундаментом є люди. Тому ми повинні будувати фундамент добрих відносин між нашими державами через відносини наших регіонів і їх мешканців”, – розповів голова обласної ради Олександр Сич.

В свою чергу Маршалек Опольського воєводства Анджей Була зауважив, що така активна співпраця базується на взаємній дружбі, підтримці унікальних зв’язків та діяльності багатьох середовищ.

“Партнерство – це люди. Варто подружитися і мати важливу інформацію безпосередньо від вас, прислухаючись до ваших ідей. Це прекрасний ювілей, я сподіваюся відзначити наступні 20 років такої плідної співпраці”, – сказав Анджей Була.

В рамках програми перебування в Опольському воєводстві прикарпатська делегація зустрілася з Почесним консулом України в Ополє Іреною Пордзік, взяла участь у відкритті виставки “З візитом до Бойків” у воєводській публічній бібліотеці та побувала на святковому гала-концерті польських та українських виконавців “Минуло 20 років…”.

Окрім цього депутатам презентували громаду Крапковіце, яка вже 17 років є співпрацює з Рогатином Івано-Франківської області.