Галка не рекомендує: 7 продуктів, які можуть зіпсувати настрій

Автор: Єва Жасминова

29 Jul, 2019 15:15

Поділитись публікацією
Галка не рекомендує: 7 продуктів, які можуть зіпсувати настрій

Мало хто знає, але причиною поганого настрою може стати не тільки погода, якась проблема або ПМС. Деякі продукти також сприяють погіршенню вашого настрою.

Всі знають, що за наш гарний настрій відповідає гормон серотонін. Але мало хто в курсі, що 90% серотоніну виробляє… кишечник. Таким чином настрій безпосередньо пов’язано з травленням, пише ukrhealth

Дієтична газована вода

Аспартам-підсолоджувач, який використовується в таких напоях замість цукру, містить амінокислоту феніланін (можете перевірити на етикетці). А ця амінокислота гальмує вироблення серотоніну. Упс.

Мюслі

В пластівцях і мюслі занадто багато цукру. Вступаючи в ШКТ, він викликає шквальне вироблення серотоніну, і ви відчуваєте подобу ейфорії, але потім рівень цукру стрімко падає, а разом з ним — і ваш настрій.

Харчові барвники

Так, пончики в кольоровій глазурі та інші оздоблені солодощі виглядають апетитніше, але при перетравленні вони утворюють сполуки, що знижують вироблення серотоніну. Так що краще вибирайте натуральні начинки і глазурі.

Фастфуд

Гідрогенізовані олії, які містить весь фастфуд, порушують баланс омега-кислот в організмі, що призводить до зниження вироблення серотоніну на тривалий період. Сумно і несмачно.

Маргарин

Кумедний факт: маргарин не їдять навіть таргани. Тому що це чистий трансжир, який жахливо важко перетравлюється і утворює купу шкідливих сполук. Вже краще вершкове масло!

Солоні закуски

Горішки, соломка, крендельки, насіння-все, що ми звикли погризти, містить глютамат натрію – підсилювач смаку. Останні дослідження доводять, що надлишок цієї речовини негативно позначається на балансі серотоніну. Тобто пару горішків вам життя не зіпсують, але жменями — все ж не варто.

Локшина швидкого приготування

У всіх цих лоточках є пакетик з приправами. Вони, як правило, містять BPA-речовину, яку наш організм сприймає як гормон. Отримавши гормон ззовні, організм знижує власну вироблення, і — прощай, гарний настрій.