Галка не рекомендує: 9 продуктів, які абсолютно не підходять для сніданку
02 Кві, 2019 11:32
Кава, тости, пластівці, млинці – звичні супутники ранку, з яких багато людей починають свій день. Чи варто дивуватися, що після такого сніданку ви починаєте позіхати і відчувати себе втомленими і розбитими?
Якщо хочете провести день продуктивно і в гарному настрої, потрібно ретельно підходити до вибору продуктів для ранкового прийому їжі. У цій статті ми розповімо, яка їжа взагалі для не підходить для сніданку.
Кава
Ми вже чуємо обурені вигуки кавоманів. Шкода вас розчаровувати, але кава – не найкращий вибір для ранку, принаймні, раннього. Справа в тому, що приблизно з 6 до 10 ранку наш організм виробляє максимальну кількість кортизолу – гормону, завдяки якому ми відчуваємо себе бадьорими. Якщо в цей час пити каву, організм почне виробляти менше кортизолу, і вдень ми відчуємо себе втомленими і розбитими.
Кращий час для улюбленого напою – з 10 до 12 і з 14 до 17 – в ці години кофеїн нешкідливий для вашого біологічного годинника.
Тости
Апетитні підсмажені шматочки хліба з джемом або паштетом дуже смачні. Однак не варто снідати тільки ними – відчуття ситості покине вас дуже скоро. Щоб цього не сталося, доповніть тости білковою їжею, наприклад, яйцями або омлетом з овочами – наприклад, з броколі.
Кукурудзяні пластівці
Діти, які з радістю з’їдають вранці тарілку кукурудзяних пластівців, залитих молоком – сюжет, що заполонив американські фільми і рекламні ролики. Однак дієтологи категорично не рекомендують починати день з цього продукту. Справа в тому, що пластівці містять мінімум клітковини, зате багато цукру. Це означає, після сніданку на вас чекає різкий стрибок рівня глюкози в крові, а потім так само стрімкий спад і, як наслідок, втома і відчуття голоду. Аналогічним чином діють і різні солодкі зірочки, колечка і подушечки.
Каші швидкого приготування
Каша швидкого приготування стала мрією всіх працюючих людей, які вранці хочуть і поспати довше, і добре поснідати. Так чим же завинили експрес-каші? Та все тим, чим і кукурудзяні пластівці: вони майже не містять клітковини. Краще приготуйте звичайну кашу – на це піде трохи більше часу, зате цільнозернові крупи забезпечать вас енергією і почуттям ситості на кілька годин.
Напівфабрикати
Яєчня з беконом – класика американського сніданку. Але не варто брати приклад з громадян США: і бекон, і ковбаси – це жирна їжа з великим вмістом солі, тобто абсолютно невиправдане навантаження на шлунок, серце та інші органи. Хочете побавитися вранці чимось м’ясним – вибирайте шматочок нежирного вареного м’яса.
Соки в пакетах
Склянка свіжовичавленого соку на сніданок – відмінний вибір, чого не скажеш про його пакетовані побратими. Соки в пакетах переповнені цукром і консервантами, а ось корисними речовинами – клітковиною, ферментами, вітамінами і мінералами – вони похвалитися не можуть. Замість магазинного соку краще з’їсти свіжий фрукт або приготувати вітамінний напій самостійно. Тільки пийте їх разом з м’якоттю – харчові волокна відмінно стимулюють травлення і очищають кишечник.
Пампушки і булочки
Кава з пончиками вранці – доля кіношних поліцейських, а не реальних людей. Незважаючи на спокусливий рум’яний вид і пудрову присипку, пончики багаті трансжирами і цукром, які не дадуть вам нічого, крім зайвих сантиметрів на талії і навантаження на серце. Не менш варварськи поводяться білий хліб і булочки з маслом – користі в них нуль, а калорій маса.
І булочки, і пончики краще приберегти до обіду, а якщо ви не уявляєте свій ранок без солодкого, здоровою альтернативою стануть сирники або сирна запіканка.
Йогурт
Йогурт на сніданок – це всього лише черговий стереотип, який нам вселяє реклама. Дієтологи з’ясували, що продукт буде набагато кориснішим, якщо його з’їсти через кілька годин після ранкового прийому їжі, або взагалі перед сном. Звичайно, шкоди від йогурту на сніданок не буде, але якщо ви хочете “вичавити” з нього максимум користі, вживайте його в правильний час.
Млинці та оладки
З дитинства ми звикли їсти млинці та оладки саме вранці – неодмінно зі згущеним молоком, сметаною, джемом або варенням. На жаль, комбінація жирів, солі і цукру не додасть вам стрункості, до того ж почуття ситості від такого сніданку буде дуже недовгим. Хороша новина в тому, що млинці та оладки можна приготувати з цільнозернового борошна, тертих сухофруктів і горіхів – і смачно, і корисно.