Щодня ми з’їдаємо велику кількість продуктів, шкідливих для нашого здоров’я. Ці продукти містять зайві калорії, жири, цукор, сіль, і вони загальновідомі! Давайте спробуємо разом знайти ці продукти і у вашому холодильнику? В цьому нам допоможе відомий світовий експерт з продуктів харчування.
Продукти, яким не місце у вашому холодильнику
1. Майонез
Майонез — не найгірша їжа, якщо ви вживаєте його не більше 1-2 чайних ложок. Але багато хто з нас зловживають цією жирною, але в той же час смачною, заправкою, яка додасть вам 360 кал. У чверті чашки майонезу міститься 40 г жиру.
На щастя, є кілька корисних варіантів його замінників, які не містять таку кількість жирів. Використовуйте легкий майонез – це всього 35 кал і 3,5 г жирів на 1 чайну ложку. Це реальна можливість скоротити надходження калорій і жирів, при цьому зберігається смак майонезу, який так вам подобається. Що стосується гірчиці, для соусу барбекю, сальси, соусу чилі і тако, скоротіть їх вживання до двох чайних ложок, у яких міститься 60 кал і 6,7 г жиру.
2. Солодкі напої
Одні з головних постачальників «порожніх калорій» — солодкі напої: газована вода, солодкий чай, фруктові напої, енергетичні напої. В них міститься цукор, який робить їх калорійними, при цьому вони не містять ніяких поживних речовин. Існує думка, що їжу добре запивати солодкими газованими напоями, тоді начебто ми менше з’їдаємо. Але дослідження показали, що це не так. Почуття голоду не притупляється, при цьому ми додаємо зайві калорії з напоїв.
Найкращий напій – вода. Вона – ваш головний джерело рідини протягом дня. Добре пити несолодкий зелений і чорний чай, що містять велику кількість корисних антиоксидантів. Також не погано вживати нежирне молоко і молоко рослинного походження, наприклад, мигдальне або кокосове, так як в них багато кальцію, вітаміни D, B-12, калій і магній.
3. Алкогольні напої
Алкоголь часто лають, оскільки добре відомі наслідки надмірного вживання. Печінці доводиться добре потрудитися, щоб розщепити алкоголь на жирні кислоти, які потім в ній же і накопичуються. Алкоголь подібно солодким напоям містить порожні калорії. Один стакан вина – це 170 кал, пляшка пива – 150 кал, 1½ порції спиртних напоїв (горілка, ром, джин, віскі) – це 105 кал.
Що стосується алкоголю, то тут важлива помірність. Найкраща альтернатива алкоголю – мінеральна вода з лимоном або лаймом, кава, чай або дієтична содова.
4. Перероблене м’ясо
Копчена ковбаса, шинка або окіст можуть, на перший погляд, здатися корисною і здоровою їжею, але містять велику кількість натрію, жирів, консервантів, таких як нітрати. Вміст натрію у маленькій порції промислово переробленого м’яса (шматочку шинки, окосту або 5 тонких шматочків салямі) коливається від 310 до 480 мг. Високий вміст натрію в продуктах – це ризик підвищеного артеріального тиску, захворювань серця і загроза інсульту.
Згідно з даними Національного інституту раку (США), будь-яке м’ясо тривалого зберігання в результаті його обробки димом, консервації або соління з додаванням консервантів – це підвищений ризик раку товстої кишки.
Хорошою альтернативою такому м’ясу і продуктам може бути свіжоприготоване м’ясо індички, курки або яловичина. Вони містять всі необхідні білки, вітаміни і мінеральні речовини, і що саме головне — у них немає натрію і консервантів. Ви можете приготувати таке м’ясо самі або, в крайньому випадку, купити м’ясні делікатеси з низьким вмістом нітратів і натрію.
5. Хот-доги і ковбаси
Хот-доги і ковбаси – це промислово перероблене м’ясо з високим вмістом натрію і жиру. За даними Центру з контролю і профілактики захворювань (США), американці вживають натрію в два рази більше рекомендованої дози, сосиски і ковбаси містять 520-680 мг на кожні 50 г, 23 г різних жирів і 7 г насичених жирів.
Замість хот-догів і ковбас вибирайте з низьким вмістом жиру і натрію м’ясо птиці, свинячу вирізку, яловичину і креветки. Готуйте на грилі овочі, такі як печериці, баклажани, солодкий перець. Це хороша альтернатива хот-догам та ковбасі. У випадку, якщо у вас немає можливості вибору, шукайте полегшені варіанти ваших улюблених сосисок або ковбасок, вегетаріанські соєві замінники м’яса. У них кількість натрію така ж, але жиру буде в два рази менше.
6. Суцільномолочні продукти
Суцільномолочні продукти містять у великій кількості жири і холестерин. Також вони містять білки, кальцій, вітамін В-12 і вітамін В-2. Дві чашки незбираного молока додадуть вам 1904 кал, загальна кількість жиру в них становить 105 г, насичених жирів 59,5 р і 315 мг холестерину.
Але суцільномолочним продуктам як альтернатива є молочні продукти (молоко, сир, йогурт) з невисоким вмістом жирів. Крім того, багато видів молока рослинного походження (мигдальне молоко) не містять жирів і холестерину.
7. Магазинне морозиво
На жаль, навіть якщо ви обмежитеся половинною порцією морозива, ви перевищите рекомендовану денну норму споживання калорій і жирів, у тому числі і насичених жирів. Так, наприклад, половина порції шоколадного морозива містить 260 кал, 14 г жиру, 9 г насичених жирів, 65 мг холестерину і 23 г цукру.
Більшість з нас зазвичай з’їдає морозива в два рази більше. Значить, подвоюється і споживання кількості жиру, калорій, холестерину і цукру. Але вам не доведеться зовсім відмовлятися від морозива. Можна знайти низькокалорійне морозиво з низьким вмістом жирів і цукру. Половина порції такого морозива в середньому містить 120 кал, 4,5 г жиру і 14 г цукру. Більш корисна альтернатива – свіжі фрукти і ягоди з звичайним йогуртом.
8. Сметаноподібні салатні заправки
Зазвичай ми починаємо свою трапезу з салату. Але якщо він заправлений сметанним соусом, додається велика кількість калорій, жиру і натрію. Дві столові ложки сметаноподібної салатної заправки додає вашому салату 120 кал, 12 г жиру, 2,5 г насичених жирів і 380 мг натрію. Багато хто з нас для заправки салату використовує в два рази більше соусу. Обмежте кількість салатної заправки до 2-х столових ложок. Використовуйте некалорійні варіанти з низьким вмістом жиру.
9. Масло або маргарин у пачках
Масло або маргарин у пачках найвірогідніше містить насичені жири, так як вони допомагають надати йому форму. Столова ложка будь-якого спреду дає вам 100 кал і 11 г жиру. Їдальна ложка олії містить 7 г насичених жирів, а в столовій ложці маргарину – 2 г насичених жирів і 1,5 г транс жирів.
У приготуванні їжі замініть масло в пачках на ріпакова або оливкова. Вони багаті на моно – і поліненасичені жири. Якщо ви віддаєте перевагу маргарину, вибирайте без трансжирів і з низьким вмістом жирів і насичених жирів. Якщо все-таки вам необхідно використовувати вершкове масло, беріть збите масло. Збагачене повітрям, його легше намазувати на хліб тонким шаром. Отже, ми з’їдаємо його менше, при цьому загальна кількість жиру і насичених жирів скорочується на третину.
10. Заморожена картопля фрі
Сама по собі картопля жиру не містить. Але коли ви смажите її і хочете, щоб вона була з рум’яною скоринкою, вона втрачає свої корисні властивості і набирає велику кількість жиру. Заморожена картопля-фрі, готова до вживання і розфасована по 150 г, містять від 8 до 11 г жиру, 3 г насичених жирів, 390 -540 мг натрію і 190 кал. Така їжа смачна, і ми часто використовуємо її в два рази більше.
Краще всього готувати картоплю самому. Ви, таким чином, можете зберегти поживні речовини і позбавите себе від вживання зайвого жиру і насичених жирів. Якщо вам все-таки потрібна заморожена картопля-фрі, уважно читайте етикетки, щоб знайти напівфабрикат з низьким вмістом жиру.
Звичайно, це лише приблизний перелік продуктів, які в основному нічого не містять крім консервантів, цукру, жиру і солі. Це висококалорійні продукти. З ними ми отримуємо зайві калорії, які перетворюються в жир. Намагайтеся вибирати правильні продукти, які не погіршують ваше самопочуття і зміцнюють здоров’я.