Галка не рекомендує: найнебезпечніші продукти новорічного столу
24 Гру, 2019 19:01
Щороку медики стикаються з однією і тією ж проблемою: 1 січня вони рятують тих, хто перепив чи травмувався, а 2 січня – відкачують тих, хто переїв чи отруївся. Для того, щоб провести новорічні свята без наслідків, досить дотримуватися всього кількох правил.
Так виконуючий директор Союзу споживачів України Максим Несміянов звертає увагу українців на те, що нарватися на неліквід в магазинах зараз дуже легко. Найчастіше продають підроблений алкоголь, пишуть Вести.
“Мінімальна ймовірність нарватися на фальсифікат — у великих торгових мережах. А от у маленьких магазинчиках — десь у віддалених районах — запросто. Коли сьогодні на машинах підвозять ящики з дешевим спиртним, то його розмітають за кілька хвилин. Та й в інтернеті купити підроблене спиртне простіше простого. А адже багато хто воліють замовляти за кілька літрів сорокаградусного в коробці, але це фальсифікат, який в кращому випадку призведе до отруєння. А якщо не пощастить і придбаєте сурогат — це дуже серйозно і загрожує втратою зору або ж летальним результатом. Метанол від етанолу по запаху не відрізнити”, — зазначає Максим Несміянов.
На другому місці в списку найбільш небезпечних продуктів ікра і морепродукти. Експерт пояснює, вибираючи ікру, треба робити правильний вибір:
“В ідеалі краще всього брати її в скляній банці, щоб бачити вміст. Так можна розгледіти розмір, цілісність, колір — ви усвідомлюєте, що берете. А купуючи в жерстяній банці, ви купуєте кота в мішку. Сьогодні можна знайти банку ікри вагою 80 г за 39 грн, але тоді ікринки будуть плавати в соусі, адже це ціна за кілька ікринок. Крім того, сьогодні дуже багато викинули прострочення, і тому треба бути особливо уважним при покупці”.
Не варто брати ікру, яка була розфасована навесні або навіть на початку 2019 року, ви не знаєте, де і як вона зберігалася. Додамо, ікра не має стоять просто так на полицях магазину, тільки в холодильнику при температурі -2…-6 градусів.
Також потрібно бути обережним при виборі риби — брати тільки з холодильника у вакуумній упаковці. А крім того, уважно дивитися на стан заморожених морепродуктів і термін виготовлення. При виборі охолодженої риби слід розглянути зябра і купувати тільки з рожевими нутрощами. Якщо не впевнені в свіжості риби, особливо без голови, краще її не брати взагалі.
Також варто уважно поставитися і до м’ясної продукції. Деякі магазини нарізають ковбаси та м’ясні вироби, упаковують їх і викладають поверх холодильника, але так робити не можна. Брати треба тільки з холодильника. В ідеалі — коли при покупці розкривають вакуумну упаковку і нарізають м’ясної батон. Від проблем зі здоров’ям врятують тільки дати і перевірені продавці (коли мова йде про ринок або невеликих магазинах).
Третє місце за небезпеки займають петарди, феєрверки та салюти. “Через порушення умов зберігання, скажімо, через вологу, куплений феєрверк може не відстрілятися і розірватися. А петарди хоч і заборонені, але масово продаються дітям”, — говорить Максим Несміянов.