Галка не рекомендує: найбільш шкідливі харчові звички для імунітету

Автор: Єва Жасминова

30 Nov, 2021 17:30

Галка не рекомендує: найбільш шкідливі харчові звички для імунітету

З настанням сезону застуди та грипу багато хто починає замислюватися про зміцнення імунітету. Знизити ризики допоможе не тільки дотримання загальновідомих правил, але і правильне харчування.

Лікарі розповіли, що на природному захисті організму найгірше позначаються деякі харчові звички, пише lhealth.

Нерізноманітний раціон

Лікар-дієтолог Аманда Соуседа (Amanda Sauceda) називає різноманітне харчування одним з кращих способів зміцнити імунну систему. “Якщо ви їсте одне і те ж знову і знову, це може негативно позначитися на вашому імунітеті. Оскільки 70% нашої імунної системи знаходиться в кишечнику, важливо живити його корисні бактерії”, – розповіла фахівець. За її словами, найпростіше підтримати різноманітність кишкового мікробіома, вживаючи різні фрукти, овочі та продукти різних груп.

Мало пребіотиків

Якщо в раціоні недостатньо пребіотиків, робота кишечника значно погіршується, попередила дієтолог і засновник компанії Uplift Food Кара Ландау (Kara Landau). “Дієта, в якій не вистачає пребіотиків, виснажує наші кишкові бактерії. Через убогого мікробіома, в свою чергу, збільшуються маркери запалення в нашому організмі і знижується імунна відповідь”, – пояснила вона.

Занадто багато цукру і жиру

Вживання занадто великої кількості цукру і жиру може вкрай негативно позначитися на імунітеті, додала доктор медичних наук Шитал Декарія (Sheetal DeCaria). Вона уточнила, що неправильне харчування призводить до перевантаження імунної системи і постійного запалення в організмі. “Це запалення пов’язане з низкою хронічних захворювань, включаючи діабет, хвороби серця та аутоімунні захворювання, такі як ревматоїдний артрит. Дієта з високим вмістом рафінованого цукру, насичених жирів і низьким вмістом клітковини може привести до цього запалення”, – пояснила вона.

Занадто багато обробленої їжі

Негативно позначитися на імунітеті може не тільки дієта з високим вмістом цукру і жиру, але і часте вживання оброблених продуктів, розповіла дієтолог Триста Бест (Trista Best). “Коли ми їмо такі продукти у великих кількостях, вони можуть почати дратувати кишечник, викликати дисбаланс в мікробіомі і в кінцевому підсумку призводити до хронічного запалення. Це запалення може знизити належну імунну реакцію організму і привести до збільшення числа гострих і хронічних захворювань”, – зазначила вона.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry