Галка не рекомендує: які щоденні звички послаблюють імунітет

Автор: Єва Жасминова

16 Сер, 2021 15:40

Галка не рекомендує: які щоденні звички послаблюють імунітет

На імунну систему впливає безліч факторів, однак послабити її можуть і деякі дії людини, вважають фахівці. Вони розповіли, на які повсякденні звички варто звернути увагу, щоб не шкодити імунітету.

Про це пише zdorovia.

Алкоголь

Надмірне вживання алкоголю послаблює імунну систему, що підтвердили багато вчених. Згідно з дослідженням, опублікованим на сайті Національного центру біотехнологічної інформації, алкоголь не тільки погіршує здатність організму захищатися від інфекції, а й призводить до системного запалення, пошкодження органів, а також перешкоджає відновленню після ушкодження тканин.

Недолік сну

Нестача сну може негативно вплинути на імунну систему. Дослідження показують, що люди, які недосипають, з більшою ймовірністю хворіють після контакту з вірусом. Недолік сну також може вплинути на швидкість одужання, повідомляють фахівці клініки Майо. Тривале недосипання також збільшує ризик ожиріння, діабету і серцево-судинних захворювань.

Дефіцит вітаміну D

Вітамін D грає важливу роль у здоров’ї людини, в тому числі надає вплив і на імунну систему. Дослідники стверджують, що дефіцит цього елементу може призвести до розвитку аутоімунних захворювань, а також до підвищення сприйнятливості до інфекцій.

Стрес

Хронічний стрес змушує організм виробляти більше гормону стресу – кортизолу, який негативно впливає на імунітет. За даними Американського онкологічного товариства, люди, які відчувають хронічний стрес, більш схильні до застуді і вірусних інфекцій. Надлишок кортизолу також змушує організм відкладати жир, що призводить до збільшення ваги.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...