“Галка” провела прес-конференцію із муніципальними інспекторами з благоустрою (ФОТО)

Автор: Борис Марія

17 Кві, 2016 16:15

Поділитись публікацією
“Галка” провела прес-конференцію із муніципальними інспекторами з благоустрою (ФОТО)

15 квітня видання Galka.if.ua провело прес-конференцію для ЗМІ Івано-Франківська із представниками Муніципальної інспекції з благоустрою.

Читайте також: Помер директор "Карпатського трамваю" Любомир Яцків (ФОТО)

Відомо, що інспектори на велосипедах, скутерах, автівці та з відеокамерами патрулюють вулиці міста з 1 квітня, тож їм вже є чим поділитися. Вони розповіли про враження від роботи, успіхи та перешкоди на шляху до покращення благоустрою обласного центру.

Головний фахівець сектору муніципальної інспекції з благоустрою Вікторія Сімановська сказала про порушення, які зустрічаються найчастіше. Це неналежно неприбрані прибудинкові території, стихійна торгівля, незаконно розміщена реклама та паркування на зелених зонах. Журналістам  показали фото-докази таких випадків.

Начальник управління комунальної політики Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Яцків зауважив, що до цього часу з людьми проводили роз’яснювальну роботу, виписували приписи – інспекторами вже складено 30 актів обстеження і 153 приписи. З понеділка на порушників складатимуть протоколи. 

Для фізичних осіб передбачені штрафи від 340 до 1360 гривень, для юридичних – 850 – 1700 гривень.

Також інспектори розраховують на підтримку поліції, адже силовими методами не можуть вплинути на стихійних торговців, чи змусити порушників дати свої паспортні дані.

“Інколи важко знайти власника незаконно встановленої споруди, бо подають неправдиві дані. Тоді ми викликаємо працівника поліції. Справа може тягнутися тиждень, але до суду не доходило”, – додав керівник інспекторів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Муніципальні інспектори та поліція боролися зі стихійною торгівлею на Шпитальній (ФОТО)

Еко-полісмени також пояснили, чому патрулюють місто групами, а не по 2-3 осіб.  Місто поділене на сектори, за якими закріплені конкретні інспектори. Однак, коли відпрацьовують проблемні території, наприклад, центр міста, то ходять групками для психологічної, моральної підтримки.

“Бувають випадки, коли люди керуються своїми амбіціями і кажуть, куди інспектору треба йти. Але в цей момент прийдуть всі інспектори і пояснять все по-іншому. До того ж, хоча центр міста виглядає малим, за обсягом роботи він такий, як два сектори”, – додав пан Михайло.

Вікторія Сімановська зазначила, що всім інспекторам робота подобається, їм небайдужа доля міста.

“Звичайно, виникають певні труднощі, зауваження, бо тільки почали свою роботу. Але всі активні, всі стараються добре виконувати роботу, яка до вподоби. Надіємося, що міські мешканці будуть до нас ставитися з розумінням. Бо випадки, емоції бувають різні – хтось реагує на зауваження, хтось ні”, – поділилася дівчина.

 “Це комплексна робота, одразу проблеми всі не вирішаться, а велика реформа починається з маленьких кроків”, – додав Яцків.