Галка рекомендує: 10 продуктів, які допоможуть підвищити імунітет

Автор: Єва Жасминова

27 Лют, 2019 11:56

Поділитись публікацією
Галка рекомендує: 10 продуктів, які допоможуть підвищити імунітет

10 кращих продуктів для імунітету:

Устриці.
Устриці мають високий вміст селену, а також збільшують виробництво цитозинів, білків, які відомі своїми живильними властивостями. Якщо у вас захворювання печінки, діабет або слабка імунна система, будьте обережні з сирими устрицями, оскільки вони можуть передавати Vibrio vulnificus, бактерію, що викликає важку хворобу і навіть смерть.
Крім того, щоб збільшити споживання селену, антиоксиданту, здатного підвищити ефективність імунної системи, щодня можна споживати кілька бразильських горіхів, грибів, цільних зерен або насіння.
В якості додаткової інформації з’ясовано, що існують дослідження, які пов’язують дефіцит селену з підвищеним ризиком різних видів раку. Встановлено ефективність поєднання селену з вітаміном Е для профілактики раку передміхурової залози.

Зелений чай.
Чашка зеленого чаю щоранку дає енергію, так і ефективний спосіб підвищити імунітет.
Крім того, доктор Джек Буковський, співавтор дослідження, проведеного в Brigham і жіночої лікарні в Бостоні, каже, що 550 мл зеленого чаю щодня протягом, принаймні, двох тижнів — в 2-3 рази підвищує виробництво гамма – інтерферону, речовини, яка бореться з інфекціями.
Інші дослідження також показали позитивні ефекти зеленого чаю для лікування деяких видів раку, хвороби Паркінсона або Альцгеймера, ревматоїдного артриту.

Часник.
Тіосульфати в часнику багаті сіркою, визнаною ефективною проти хвороб і інфекцій. Стимуляція імунної системи і той факт, що часник бореться з бактеріями, вірусами та грибами, поки що були продемонстровані тільки в лабораторних тестах на тварин, але дослідження значно просуваються далі.
Крім того, одне дослідження ще в 2006 показало, що, якщо вживати часник і цибулю або іншу їжу, багату тіосульфатом, сульфідами та іншими сполуками цього типу, то знижується ризик розвитку деяких видів раку.

Морква.
У холодну пору року, але і не тільки, ви повинні вживати продукти, багаті каротином. Цей провітамін перетворюється в організмі у вітамін А і надає важливий вплив на наше здоров’я:
– він захищає нас від вільних радикалів;
– уповільнює процес старіння;
– збільшує виробництво клітин Т і NK.
Фактично, було виявлено, що дефіцит бета-каротину призводить до низького імунітету і підвищеного ризику інфікування.
Крім моркви, важливими джерелами бета-каротину є — риб’ячий жир, молоко, яйця, гарбуз, броколі, томати, дині, манго, абрикоси.

Лосось.
Ми всі знаємо, наскільки важливі жирні кислоти Омега-3 для організму. Погана дієта без цих жирних кислот часто асоціюється з хронічним запаленням і аутоімунними захворюваннями. Крім того, лосось є важливим джерелом вітаміну D, важливого для гармонійного функціонування імунної системи.
Щоб допомогти вашому організму боротися з застудами і сезонними захворюваннями, рекомендується споживати рибу не рідше двох разів на тиждень.

Броколі.
Схоже, що певна речовина в броколі, як і в інших хрестоцвітних овочах, має ключ до сильної імунної системи, незалежно від віку. Принаймні, про це говорять фахівці UCLA.
Інше дослідження, згадане в онлайн-виданні Journal of Allergy and Clinical Immunology, пояснює, що сульфорафан — активна речовина в броколі, активує набір ферментів в клітинах імунної системи, які здатні боротися з шкідливими наслідками захворювання.

Шпинат.
Здається, що у шпинату є все, що дуже підтримує імунну систему. Багатий вітамінами A, C, фолієвою кислотою, магнієм, залізом, а також бета-каротином, лютеїном і зеаксентином, шпинат стимулює імунітет і допомагає нам у інших більш серйозних захворюваннях, таких як очні, серцеві або певні види раку.

Гриби
Гриби — це важливе джерело бета-глюкану, селену і вітаміну В2, речовин, які так важливі для підтримки імунної системи.
Дослідження на тваринах ще в 2011 показало, що гриб рейші:
– допомагає сповільнити згасання імунної системи;
– збільшує тривалість життя приблизно на 7-16 років.
Кажуть, що цей гриб сприятливо діє не тільки на імунітет, але і зменшує хронічне запалення, сприяє хорошому здоров’ю в довгостроковій перспективі.

Йогурт
Дослідження, проведене у Віденському університеті в Австрії, показало, що 200 мл йогурту настільки ж ефективне для імунної системи, як і спеціалізовані таблетки. Краще всього вибирати натуральні йогурти — природні пробіотики здатні стимулювати виробництво білих клітин.
До речі, мало хто знає, що сильна імунна система пов’язана зі здоров’ям кишкової флори.

Овес
Як і інші багаті бета-глюканами злаки, овес також покращує реакції імунної системи. Також отримано багато інших позитивних ефектів від зниження холестерину до більшої стійкості до бактерій, грибів, вірусів та паразитів.
Дослідження показали, що бета-глюкани діють як імуномодулятори, що призводить до ініціюючих реакцій, які допомагають збалансувати імунну систему.

Іншими важливими джерелами бета-глюкану є ячмінь, жито, пшениця, гриби шіїтаке. Пам’ятайте, що імунна система залежить не тільки від живлення, але і від стану вашого здоров’я, наявності хронічних хвороб і віку.

Джерело: Яворів Інфо