Галка рекомендує: 12 кімнатних рослин, які зроблять повітря безпечним для здоров´я

Автор: Єва Жасминова

08 Sep, 2020 16:11

Галка рекомендує: 12 кімнатних рослин, які зроблять повітря безпечним для здоров´я

Живі рослини створюють затишок в домі та очищають повітря приміщень від безлічі небезпечних речовин і з’єднань, які ми щодня вдихаємо.

Дізнаємось, які кімнатні рослини справляються із цим завданням найкраще.

Фото: pixabay.com

Сучасна людина проводить дуже багато часу в приміщенні: будь то приміщення офісу або затишний будинок. У такому закритому просторі якість повітря далеко не ідеальна. Встановлені системи вентиляції і кондиціонування тільки частково можуть впоратися з цим завданням. До того ж вони мають свої недоліки: для їх роботи потрібна електроенергія і вони створюють неприємний фоновий шум, пише epochtimes.

Існує й інший спосіб поліпшити якість повітря у приміщенні — за допомогою живих рослин. Це природніший спосіб підтримувати чистоту і свіжість повітря, яким ми дихаємо.

А чим ми дихаємо?

• Формальдегід — небезпечна речовина, яка використовується під час виробництва меблів і паперу. Особливо небезпечні меблі з ДСП з необробленим краєм. Формальдегід — канцероген, який повільно отруює організм.

• Аміак міститься в хімічних засобах для чищення, ароматичних солях. Викликає подразнення слизових оболонок, сухість в горлі, кашель.

• Бензол — небезпечний засіб з високим рівнем токсичності. Міститься в клеї, сигаретному димі, барвниках, штучній шкірі, пластику, парфумерії. Ця речовина — канцероген. Викликає численні проблеми зі здоров’ям.

• Тріхлоретілен і ксилол — розчинники, їх використовують під час друку. Ксилол міститься в лаках, клеях, пластиці, фарбах, будматеріалах, лінолеумі. Ці речовини викликають головний біль, швидку стомлюваність, запаморочення, захворювання шкіри, легенів, печінки і серцево-судинної системи.

Кімнатні рослини здатні не тільки підвищити вологість повітря у приміщенні, що сприятливо для людини, але й очистити його від багатьох небезпечних речовин.

При цьому не тільки підвищується вологість повітря, але також відбувається і його іонізація. А деякі рослини здатні виділяти крім вологи особливі органічні речовини, які ефективно очищають і дезінфікують повітря.

Фото: pixabay.com

Найефективніші рослини, що очищують повітря:

1. Англійський плющ (плющ звичайний) — ідеальний варіант для будинку, де утримується домашня тварина. Ця рослина зменшує кількість інфекцій, що переносяться повітряно-крапельним шляхом від істоти. Також поглинає шкідливі хімічні речовини з мийних розчинів, що використовуються для чищення побутової техніки, меблів і килимів.

Фото: pixabay.com

2. Нефролепіс. Ця папороть — популярна кімнатна рослина, яка поєднує в собі красу і користь для здоров’я. Відновлює необхідну вологість повітря. Ідеально підходить для тих, хто страждає на сухість шкіри. Допомагає усунути пари ксилолу, толуолу, формальдегіду.

3. Антуріум Андре видаляє аміак, толуол і ксилол із повітря.

Фото: pixabay.com

4. Драцена відігнута ефективно поглинає формальдегід, трихлоретилен і ксилол. При цьому потребує мінімального догляду.

5. Гербера очищає повітря від бензолу, формальдегіду і трихлоретиліну, який залишається в одязі після хімчистки.

Фото: pixabay.com

6. Хамедорея. Ця пальма — одна з кращих рослин для фільтрації бензолу і трихлоретилену. Для зниження формальдегіду можна помістити цю рослину поблизу або поруч із меблями.

7. Фікус Бенджаміна. Очищає повітря від бензолу, формальдегіду з килимових покриттів і меблів.

Фото: pixabay.com

8. Філодендрон усуває весь спектр токсинів із повітря. Але сік цієї рослини отруйний, тому в будинку, де є діти і тварини, можна поставити цю рослину на шафу.

9. Хризантема. За дослідженнями НАСА, ця рослина ефективна для видалення аміаку, бензолу, ксилолу та формальдегіду з повітря приміщень. Допомагає зволожити сухе повітря. Листя виробляють корисні негативні іони. Бореться з пилом, спорами цвілі, алергенами і бактеріями.

Фото: pixabay.com

10. Аглаонема. Чим довше ця рослина залишається в кімнаті, тим більше токсинів з повітря вона здатна видалити.

11. Хлорофітум — ця рослина, напевно, є в кожному будинку, і не випадково: всього за 48 годин вона здатна зменшити до 90% токсинів у повітрі приміщень. Має здатність вбирати пари розчинників, гуми, шкіри та небезпечних речовин, що використовуються в друкарській промисловості. Листя допомагає усунути цвіль і алергени. Ідеально підходить для людей, які страждають на пилову алергію. Підходить для вирощування в будинку, де є діти і тварини.

12. Спатифіллум — покращує індекс якості повітря (AQI) всередині приміщень до 60%. Знижує кількість спор цвілі у вологих приміщеннях.

Інші рослини, які добре очищують повітря:

• сциндапсус;

• алое;

• сансевієрія;

• азалія;

• евкаліпт.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • like 1
  • like
1
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry