Галка рекомендує: 5 дивовижних переваг нуту, про які ви повинні знати

Автор: Єва Жасминова

02 Feb, 2021 12:44

Галка рекомендує: 5 дивовижних переваг нуту, про які ви повинні знати

Нут не користується такою популярністю, як квасоля, горох та інші бобові, однак коди мова йде про поживність, ці крихітні кулясті боби можуть виявитись справжніми гігантами.

Нут містить надзвичайно багато білка, вітамінів, мінералів та клітковини, які необхідні для складання здорового і збалансованого раціону, пише Жіночий світ з посиланням на News 18.

Нут може бути прекрасним рослинним замінником м’яса, всього 28 г цих бобів здатні забезпечити вам 30% білка, необхідного на день дорослій людині.

Крім того, він має цілий ряд переваг для здоров’я. Ось деякі з них:

Регулювання артеріального тиску. Щоденне вживання добової норми калію сприяє підтримці здорового артеріального тиску. На день людині потрібно близько 2000 мг калію, тоді як склянка нуту може забезпечити вам 474 мг цієї поживної речовини.

Підтримка здоров’я серця. Ще однією перевагою нуту є те, що ви можете зімцнити здоров’я свого серця, вживаючи його. Оскільки нут багатий на селен, магній, калій, вітамін В, клітковину, залізо – ви можете сміливо насолоджуватися багатим смаком нуту, в той час як він піклуватиметься про ваше серце, знижуючи рівень холестерину ЛПНЩ.

Контроль рівня цукру в крові. Щоб запобігти діабету або контролювати його симптоми, вам потрібно стежити за рівнем глюкози в крові. Завдяки низькому глікемічному індексу та присутності крохмалю амілози, організм поглинає та засвоює нут поступово. Таким чином, він запобігає різким стрибкам інсуліну та цукру в крові.

Зміцнення здоров’я кісток та підтримка рівня гемоглобіну. Будучи чудовим джерелом заліза, кальцію, вітаміну С, А, Е, фолієвої кислоти, антиоксидантів та інших поживних речовин, нут значною мірою сприяє підтримці кісток і підвищує здатність організму до засвоєння заліза. Тому ви можете суттєво знизити ризик остеопорозу та анемії, вживаючи багатий на поживні речовини нут.

Поліпшення травлення. Нут містить розчинні харчові волокна, які називаються рафінозою. Вони сприяють здоровому травленню, регулярному випорожненню кишечника та виведенню токсинів з організму разом з відходами. Все це допомагає зберегти здоров’я кишечника.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry