Галка рекомендує: 5 китайських секретів довголіття

Автор: Єва Жасминова

12 Бер, 2019 20:50

Поділитись публікацією
Галка рекомендує: 5 китайських секретів довголіття

Китай на першому місці за чисельністю населення. Не тільки через високу народжуваність, як прийнято вважати, а й з-за високої тривалості життя. Спеціаліст по традиційній китайській медицині професор Лі Цзюнь розкриває основні національні принципи збереження молодості і здоров’я.

Традиційній китайській медицині більше 2000 років. Її теоретичною основою стало філософсько-релігійна течія даосизм. На відміну від західної медицини, східна з самого початку велику увагу приділяла профілактиці захворювань, а людина розглядалася як єдина система, в якій все взаємопов’язане. Такий підхід і заклав основи довголіття по-китайськи. Але які його основні секрети сьогодні?

Харчування
Раціон жителів Китаю завжди був багатий продуктами із сої і бобів, овочами, рибою, грибами і водоростями. Як вони сприяють продовженню життя?

Наприклад, поживні речовини, що містяться в сої, знижують рівень холестерину і цукру в крові, нормалізують тиск, сприяють схудненню і запобігають остеопороз. Овочі забезпечують організм необхідними мінеральними речовинами, вітамінами і антиоксидантами. При цьому у більшості овочів низький глікемічний індекс.

Професор Лі радить їсти менше жирної, солоної і солодкої їжі і споживати більше фруктів, злакових і води

Риба – прекрасне джерело високоякісного білка і корисних жирів. Крім того, вона багата вітамінами А, В 2 , залізом, цинком і іншими мікроелементами. Гриби і водорості гарні своєю низькою калорійністю і корисними властивостями. Наприклад, чорні деревні гриби запобігають утворенню тромбів, а шиітаке знижують рівень холестерину.

Жінкам для збереження молодості слід вживати в їжу якомога більше соєвого сиру тофу, морської капусти, редьки та інших лужних продуктів, які посилюють клітинну активність, прискорюють обмін речовин, покращують стан шкіри, роблячи її більш гладкою і блискучою. А ось вживання курки, яловичини, кукурудзи, пива та інших кислотних продуктів слід скоротити.

Професор Лі радить дотримуватися правила «Трьох більше і трьох менше»: їсти менше жирної, солоної і солодкої їжі і споживати більше фруктів, злакових і води. І нарешті, китайський підхід до їжі має на увазі помірність. Переїдання підвищує навантаження на серце, порушує обмін речовин і приводить до різних захворювань.

Голкорефлексотерапія
Відповідно до теорії китайської медицини, внутрішні органи людини пов’язані з зовнішнім середовищем і між собою за допомогою меридіанів, по яких відбувається рух енергії ци. Вона впливає на стан здоров’я і якість зв’язку зі світом. Хвороби, на думку китайських медиків, виникають через порушення циркуляції енергії ци в організмі. Відновити її хід найпростіше за допомогою голкорефлексотерапії.

Впливаючи на акупунктурні точки, де меридіани підходять до поверхні тіла найближче, лікар може вилікувати або попередити хворобу. У Китаї дуже поширена превентивна голкорефлексотерапія для профілактики інсульту, сезонних простудних захворювань, підвищення імунітету і уповільнення процесів старіння.

Фізична активність
Ранок багатьох жителів Китаю починається з дихальної гімнастики цигун. Увечері майже всі вибираються на прогулянку, пограти в бадмінтон або настільний теніс. Щоденні фізичні вправи протягом 30 хвилин сприяють підвищенню імунітету і накопичення енергії ян в організмі. Людина стає більш витривалою, а її руху – швидкими, маневреними, точними. Дослідження доводять, що 80% довгожителів регулярно займаються фізичною працею або спортом.

Режим праці і відпочинку
Ще в давнину даоські аскети – так звані «Шукачі безсмертя», які прагнули досягти довголіття, – припустили, що є тісний зв’язок між довгим життям і розумним щоденним плануванням праці і відпочинку. Якщо режим дня порушується, виникає ризик психічних розладів і збоїв в роботі внутрішніх органів.

«Вдень – думи, вночі – сни», – говорить китайське прислів’я. Глибокий і здоровий нічний сон необхідний всім. Адже саме в нічний час накопичується енергія ци печінки, нирок і легень. Для боротьби з безсонням китайські лікарі рекомендують вживати 30-60 г відварених червоних фініків.

Життєва позиція
Сучасний спосіб життя немислимий без стресових ситуацій. Однак кожна людина реагує на них індивідуально: там, де оптиміст бачить можливість, песиміст бачить перешкоду. Тому для першого помірний стрес може стати мотиваційним поштовхом, для другого – перетворитися в надмірний стрес, який змінює обмін речовин і збільшує ймовірність всіляких захворювань.

Так що якщо хочете менше хворіти, вчіться оптимізму. Адже всі довгожителі вміють насолоджуватися життям і дивитися на світ позитивно.

Джерело