Галка рекомендує: 6 причин їсти насіння льону

Автор: Єва Жасминова

11 Бер, 2021 19:08

Поділитись публікацією
Галка рекомендує: 6 причин їсти насіння льону

Насіння льону є крихітними, але потужними резервуарами здоров’я, говорять гастроентерологи. Багато століть людство використовує їх не тільки як різновид їжі, але і в лікарських цілях. Зміцнення травлення. У раціоні більшості з нас не вистачає клітковини.

Середньостатистична доросла людина отримує всього 15 г харчових волокон в день, а рекомендується 25 г для жінок і цілих 38 для чоловіків. У двох столових ложках подрібненого насіння 16% добової потреби в клітковині для жінок і 11% для чоловіків. Волокна зміцнюють травлення і запобігають закрепам, а також борються зі здуттям живота, пише cikavosti.

Схуднення.

Насіння льону багате розчинною клітковиною, яка викликає тривале відчуття ситості. А чим більше ситими ми себе почуваємо, тим нижча ймовірність переїдання. Ще у 2017 році метааналіз досліджень показав, що це насіння допомагає з втратою ваги, особливо у дуже повних людей.

Здоров’я серця.

Однією з найбільших переваг цього насіння є високий вміст рослинних кислот Омега-3. Наш організм не здатний виробляти їх самостійно, тому потрібно налягати не тільки на жирну рибу, а й на насіння. Воно зміцнює здоров’я серце і знижують ризик інфарктів та інсультів.

Зниження рівня холестерину.

Безумовно, насіння льону не замінить ліки з категорії статинів, що скорочують показники «поганого» холестерину. Але відразу кілька досліджень показали, що це насіння корисне для людей, які страждають від атеросклерозу. Розчинна клітковина зв’язує холестерин і як би виштовхує його з організму.

Боротьба з гіпертонією.

Це насіння зменшує артеріальний тиск. До такого висновку прийшли вчені в ході шестимісячного дослідження за участю 110 гіпертоніків. 30 г меленого насіння в день дозволяло зменшити артеріальний тиск.

Боротьба з раком.

У насінні льону містяться антиоксиданти, що борються з вільними радикалами. А ці молекули кисню можуть стати причиною розвитку злоякісних новоутворень.