Галка рекомендує: найкорисніші продукти для регенерації печінки

Автор: Єва Жасминова

26 Кві, 2019 15:05

Галка рекомендує: найкорисніші продукти для регенерації печінки

За словами фахівця, лікаря гастроентеролога-гепатолога Сергія Вялова, якісь конкретні продукти не можуть відновлювати печінку, але в той же час правильне харчування дозволяє уповільнювати негативні фізіологічні процеси, що ведуть до хвороб цього органу. Зокрема, зазначив експерт, покращувати потенціал печінки до регенерації (печінка – один з небагатьох органів з властивістю самовідновлення) можуть продукти, що містять багато амінокислот і білків.

Крім того, для підтримки активних функцій печінки, в тому числі пов’язаних з регенерацією, корисна кава.

«Існує величезна доказова база, що якщо печінка хворіє, то вживання цих продуктів буде сприяти зменшенню фіброзу, тобто кількість рубцевих волокон після пошкодження печінки ставатиме менше», – поділився даними гепатолог.

В’ялов пояснив, що при відсутності протипоказань до вживання кави з боку інших органів, для оздоровлення печінки можна випивати до трьох чашок цього напою в день. Проведені до сьогоднішнього дня наукові дослідження показали, що кофеїн підвищує вироблення потрібних ферментів, які перешкоджають розвитку цирозу.

«Печінка має здатність до регенерації, але цей процес можливий, тільки якщо не їсти і не пити нічого шкідливого. Крім того, регенеруючі процеси можливі, якщо печінка не заражена гельмінтами або вірусами», – сказав на додаток лікар.

Інший вчений, лікар-гастроентеролог Віталій Румянцев також поділився думкою про те, що може допомогти відновити функції печінки. За словами дослідника, регенеруючу дію на клітини печінки можуть надавати омега-3 і полінасичені жирні кислоти, джерелом яких є риб’ячий жир. Дані речовини експериментально підтвердили свою здатність відновлювати структуру мембран клітин.

Джерело: ukrhealth.net

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry