Галка рекомендує: продукти, які знижують ризик виникнення депресії

Автор: Єва Жасминова

31 Jan, 2021 17:09

Галка рекомендує: продукти, які знижують ризик виникнення депресії

Вживання в їжу помідорів всього кілька разів на тиждень знижує ризик виникнення депресії в 2 рази.

Інші фрукти або овочі не надають подібного впливу. Томати містять антиоксиданти, які захищають від різних захворювань, пише zdorovia.

Китайські і японські вчені проаналізували психічне здоров’я і харчові звички близько 1 тисячі людей старших 70 років. Виявилося, що люди, які їли помідори 2-6 разів на тиждень, на 46% рідше страждали від депресії, ніж ті, хто вживав томати один раз на тиждень. Інші корисні продукти, такі як капуста, морква, цибуля або гарбуз, не чинили помітного впливу на психологічний стан.

Протягом життя 20% з нас стикається з депресією, при цьому жінки частіше, ніж чоловіки. Люди похилого віку більш уразливі, тому що їх настрій погіршується через хвороби, втрати близьких людей і самотності. Томати містять велику кількість лікопену, антиоксиданту, який запобігає інфаркту міокарда і рак передміхурової залози. Проведене дослідження підтвердило гіпотезу про те, що помідори корисні не тільки для фізичного, а й психічного здоров’я. На думку вчених, це може бути пов’язано з тим, що лікопен захищає клітини головного мозку від пошкоджень.

Вчені заявили, що якщо є помідори кожен день, то можна знизити ризик розвитку депресії на 52%.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry