Галка рекомендує: п’ять простих способів, які допоможуть швидше заснути

Автор: Єва Жасминова

26 Jan, 2021 17:30

Галка рекомендує: п’ять простих способів, які допоможуть швидше заснути

За останній рік фахівці спостерігають погіршення якості сну у людей по всьому світу. Багато в чому це пов’язано зі стресом через пандемію коронавірусу.

Поганий сон негативно впливає на самопочуття, шкодить здоров’ю, знижує продуктивність, що не може не відбиватися на якості життя. У зв’язку з цим експерти дали п’ять простих порад, які допоможуть заснути швидше, пише ukrhealth.

Вчені вважають, що поганий сон безпосередньо пов’язаний зі стресом. Вони радять не хвилюватися, якщо довго не вдається заснути. Це тільки збільшить занепокоєння, підвищить рівень кортизолу і активізує симпатичну нервову систему.

Якщо людина відчуває, що занадто зосереджений на тому, як заснути, краще вийти з кімнати, відволіктися, почитати книгу. Але не варто братися за телефон, так як він випромінює світло, який пригнічує вироблення гормону сну.

Крім того, щоб швидше заснути, можна послухати щось спокійне, відволікаюче. Це може бути низький білий шум, аудіокнига із заспокійливим голосом, розслаблююча музика, пише Express.

Фахівці також радять медитувати. Було доведено, що медитація позитивно впливає на нервову систему, знижує частоту серцевих скорочень, розслабляє розум і тіло.

Дуже важливо звертати увагу на температуру повітря в кімнаті. Перед сном її краще провітрити, так як в задушливому або просто теплому приміщенні заснути складніше.

Позитивний вплив на сон можуть надати і деякі продукти. Серед них яйця, ківі і арахіс. Вони багаті триптофаном, який допомагає виробляти мелатонін – гормон сну.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry