Галка рекомендує: як постувати без шкоди для здоров’я

Автор: Єва Жасминова

24 Кві, 2019 13:26

Поділитись публікацією
Галка рекомендує: як постувати без шкоди для здоров’я

Піст має важливе значення для здоров’я, адже чергування періодів споживання пісної їжі і тваринної зміцнює імунну систему, очищає організм від шлаків, покращує роботу всіх систем і органів.

Але постити можна далеко не всім, навіть тим, кому пост не протипоказаний, слід дотримуватися певних правил, щоб не завдати серйозної шкоди власному здоров’ю.

Значення посту для здоров’я

  1. Головна користь поста в полягає в тому, що під час вживання рослинної їжі відбувається інтенсивне очищення організму від шлаків. А оскільки нинішня екологія залишає бажати кращого, то піст – це саме те, чого потребує організм дорослої людини, особливо жителя мегаполісу.
  2. Друга причина на користь пісної їжі – це різноманітність раціону. У кожній родині існує набір страв, які стали вже звичними на столі. В основному, вони калорійні, смачні та ситні, і, як правило, клітковини в цих стравах мало. А для якісного очищення кишечника необхідно багато рослинної клітковини. Завдяки посту організм отримує клітковину в достатній кількості, тим самим очищується природним чином.

Користь від дотримання посту

Якщо не вдаватися в релігійну тематику, то користь від посту для організму істотна, оскільки відбувається м’яке очищення, і виведення шлаків. Але не тільки це робить пісну їжу дуже корисною для нашого організму. Від дотримання посту наш організм отримує наступну користь:

  • Організм лікується – відбувається природне зниження цукру в крові, зменшується кількість холестерину.
  • Мікрофлора кишечника очищається і заселяється корисними бактеріями.
  • Зайва рідина швидко виводиться з тканин, проходять набряки.
  • Змінюється психічне здоров’я, людина налаштовує себе на те, що пост зробить її більш здоровою і сильною.
  • Якщо дотримуватися всіх постів (це близько 200 днів на рік) можна уникнути серйозного захворювання метаболізму, яке полягає в порушенні утилізації глюкози і призводить в майбутньому до розвитку цукрового діабету, ожиріння і безпліддя.

Кому дотримання посту не завдасть шкоди

Незважаючи на те, що суворого посту без шкоди для здоров’я можуть дотримуватись тільки абсолютно здорові люди, яких практично не існує, все ж можна пробувати постити практично всім, тільки робити «послаблення» час від часу, які можна погодити з лікуючим лікарем.

До людей, яким категорично не слід відмовлятися від їжі тваринного походження належать:

  1. Люди, у яких залізодефіцитна анемія. В даному випадку м’ясо таким людям необхідне, як ліки.
  2. Люди, які напередодні посту перенесли інфекційне захворювання. Будь-яке інфекційне захворювання серйозно підриває імунну систему, для відновлення якої знадобиться повноцінне харчування, в якому дуже важливим залишається їжа тваринного походження – молоко, яйця, м’ясо.
  3. Люди, що страждають розладами травлення. Такі патології як дискінезія жовчовивідних шляхів, панкреатит, холецистит та інші, при переході на пісну їжу можуть вступити у фазу загострення. Тому при наявності таких захворювань, потрібна консультація лікаря перед початком посту.

Як правильно постувати

Кілька порад від медиків, які допоможуть зробити пост найбільш комфортним і максимально корисним для організму:

  • Склянку теплої води з ложкою лимонного соку, яку слід випити маленькими ковтками, допомагає розслабити жовчовивідні шляхи та підштовхнути жовч до виходу.
  • Чайну ложку оливкової олії вранці натщесерце потримати у роті протягом десяти хвилин, потім виплюнути. Цей процес допомагає рефлекторному відкриттю жовчовивідних шляхів і покращує роботу печінки.
  • Щоб під час посту швидше очистити печінку, необхідно щодня з’їдати по п’ять оливок з кісточками. Для перетравлення кісточок необхідно багато жовчі, активне вироблення якої, очистить і печінку і жовчовивідні шляхи, а також поліпшить травлення.
  • Якщо у вас хронічний панкреатит, у пост бажано повністю відмовитися від грибів, так як вони можуть спровокувати загострення.
  • Якщо під час посту мало рухатися, можуть виникати запори і метеоризм, тому бажано поєднати постування і заняття спортом або щоденні прогулянки на свіжому повітрі.
  • Щоб в організмі під час посту була достатня кількість вітаміну В, необхідно регулярно вживати в їжу пшеничні висівки, попередньо подержати їх в духовій шафі. Пшеничні висівки можна додавати в перші й другі страви, або їсти окремо.
  • Хворим на цукровий діабет під час посту можна виключати тільки м’ясо, але не відмовлятися від молочних продуктів, яєць, риби.
  • Людям, що страждають остеопорозом, або у яких були переломи, а також жінкам, у яких було три і більше вагітностей, під час посту не слід відмовлятися від сиру, молока, кисломолочних продуктів.
  • Людям, які страждають дисбактеріозом кишечника, не слід відмовлятися від кисломолочних продуктів або додатково приймати йогурт в капсулах.

Джерело