Галка рекомендує: як вибрати смартфон

Автор: Костинюк Олександр

13 Вер, 2019 12:34

Поділитись публікацією
Галка рекомендує: як вибрати смартфон

У час швидкого науково-технічного прогресу телефони вже давно перестали бути лише засобами зв’язку. Зараз це – багатофункціональні пристрої, без яких просто неможливо уявити повсякденне життя людини.

Ми прокидаємося під звуки телефону; снідаємо, перевіряючи вхідні повідомлення; їдемо на роботу чи навчання, слухаючи музику, яку він відтворює; протягом дня використовуємо його камеру та інші програми, а перед сном моніторимо на ньому, що робили сьогодні наші друзі, френди, фолловери…

Згідно з різними дослідженнями, в Україні до 85% мешканців між просто телефонами та смартфонами обирають другий варіант. Загалом смартфони – це окрема категорія телефонів, які мають широкий набір функцій і різні принципи керування. Візуально це – телефони з великим екраном і без клавіатури. Ці високотехнологічні пристрої можна назвати “мініатюрними комп’ютерами”, а деякі з них – ще й потужніші, ніж стаціонарні ПК.

Оскільки на смартфони існує такий величезний попит, то не дивно, що кожного року прилавки магазинів поповнюються десятками (а то й сотнями!) нових моделей від різних брендів. Та як не “потонути” у цьому вирі техніки та знайти собі саме те, що потрібно? Як вибрати смартфон?

Перш за все, потрібно визначитися, для чого він вам потрібен. Цілями можуть бути: робота з Інтернетом (користування електронною поштою, соцмережами, перегляд сайтів), голосовий зв’язок, фото- чи відеозйомка, відтворювання аудіо- та відеоматеріалів, читання книг, ігри.

Якщо ви активний користувач соціальних мереж, то вам підійдуть смартфони, які дозволяють залишатися он-лайн завжди та всюди, де є покриття. Тому в такому випадку вибирайте пристрій, котрий має Wi-Fi-адаптер або 3G чи 4G-модем. Якщо ви збираєтеся часто фотографувати та знімати відео, то під час вибору смартфона відштовхуйтеся від характеристик його камери.

У разі, якщо ви запеклий геймер і збираєтеся проводити години, розважаючи себе іграми, то зверніть увагу на потужність процесора, кількість оперативної пам’яті, продуктивність та характеристики екрану. Коли ж просто хочете придбати новіший смартфон на заміну старому, а “начинка” не має значення, то збалансовані бюджетні варіанти саме для вас.

Другий важливий критерій – операційна система пристрою. Функціонал смартфона залежить від програм, які на ньому установлені. Їх сукупність також називають “екосистемою”. У свою чергу, екосистема залежить від “операційки”, на якій працюють програми. Найпопулярніші види операційних систем – це iOS, Android та Windows Phone.

Телефони на базі iOS виготовляє лише компанія Apple. Перевагами таких смартфонів є: велика кількість програм, висока швидкість та стабільність роботи, оптимізація роботи з мультимедіа. Також до одного облікового запису можна прив’язати до десятка Apple-пристроїв, а це зручно для синхронізації даних.

Смартфони на платформі конкуруючого з iOS Android розробляють сотні компаній по всьому світу. Вони також мають величезну кількість корисних “аплікух”, зручно синхронізуються з сервісами Google, є широкі можливості для налаштування інтерфейсу.

Windows Phone – це ОС, розроблена компанією Microsoft спеціально для мобільних пристроїв. Смартфони, на базі цієї “операційки”, є енергоефективними (працюють без підзарядки довше, ніж пристрої на платформах iOS та Android).

Наступний крок – вибір екрану. Тут потрібно зважити на довжину діагоналі (визначає габарити пристрою і, відповідно, впливає на комфорт у користуванні смартфоном), тип матриці (впливає на якість зображення), роздільну здатність (чіткість картинки) та тип сенсору (якість і надійність).

Не менш важливий критерій – ємність акумулятора. Чим більше триматиме батарея, тим краще. Але зважте, що від ємності акумулятора залежить вага пристрою, оскільки це – найважчий елемент смартфона. Тому краще вибирайте “золоту середину” і не помилитеся.

Далі потрібно звернути увагу на кількість вбудованої та додаткової пам’яті, процесор, засоби доступу (Wi-Fi, 3G, 4G, Bluetooth, GPS, NFC) та порти (аудіо- чи HDMI-вихід). Також  можна обрати смартфони зі сканером відпечатків пальця чи райдужної оболонки ока, аби захистити свої дані від зловмисників, у яких з різних причин може опинитися ваш телефон.

Насправді вибрати хороший і якісний смартфон не так важко, як видається на перший погляд. Просто потрібно:

  • визначитися з цілями;
  • обрати операційну систему;
  • зважити на екран та ємність батареї;
  • звернути увагу на процесор, пам’ять та іншу “начинку”.

Крім усього хороший смартфон уже давно став ознакою статусу, гарного смаку та приналежності до певної соціальної групи. Тому зважайте на це та “йдіть у ногу” з прогресом.