Галка рекомендує: як відновити імунітет після “зимової сплячки”

Автор: Застава Максим

13 Бер, 2020 18:11

Поділитись публікацією
Галка рекомендує: як відновити імунітет після “зимової сплячки”

Можливо цьогорічна зима не здивувала нас великим снігопадом чи сильними морозами, а навіть навпаки, була аномально теплою, та знижений імунітет традиційно нагадує про себе на початку весни.

Особливої актуальності дане питання набуло у період розповсюдження вірусних інфекцій. Люди панікують і це проявляться повсюди. Як захистити себе?

Чому природний захист знижується взимку?

Першою причиною є недостатнє вживання природних вітамінів. У зимовий період ми переважно вживаємо жири та вуглеводи. Чому так?

Взимку майже неможливо знайти справді натуральні свіжі овочі та фрукти. Товари на прилавках супермаркетів та ринків як мінімум можуть неприємно вразити ціною та вмістом нітратів. Тому деякі люди вдаються до самостійного прийому вітамінних препаратів у формі таблеток, капсул, сиропів та ін. Але всі ми знаємо, до чого може призвести самолікування. Люди вдаються до таких помилок, як неправильна комбінація вітамінів, порушення дозування в залежності від віку та ін.

Також взимку організм людини постійно піддається стресовим ситуаціям, дії холоду, як місцевій, так і загальній, людина зазнає хронічної втоми та депресії.

Надалі ми бачимо просту ланцюгову реакцію: недостатність вітамінів – знижений імунітет – знижена опірність організму до інфекційних захворювань – часті простуди, ГРВі, грип та ін.

Що робити для підвищення імунного захисту?

Перше, що можна зробити для покращення імунітету – це поступове збагачення організму вітамінами та мінералами. Де знайти необхідні мікроелементи? Ловіть список!

  • Вітамін А – морква, горіхи, печінка, гречка. Цей вітамін жиророзчинний, тому до даних продуктів рекомендовано додавати жир, наприклад, рослинну олійку.
  • Вітаміни групи В – морська риба, гіркий шоколад, бобові.
  • Вітамін С – квашена капуста, шипшина, цибуля та часник.
  • Вітамін Д – вершкове масло, морепродукти, гриби. Варто зауважити, що вітамін Д синтезується тільки під дією ультрафіолету. Тому варто по кілька хвилин виходити на балкон, щоб отримати сонячні ванни.
  • Вітамін Е – яйця, соєві боби, морква, мигдаль.
  • Вітамін К – м’ясо, шпинат, капуста.

Окрім харчування потрібно загартовувати організм. Але не варто обливатися холодною водою надворі. Достатньо щоденний контрастний душ. Одягайтесь згідно з температурою – не закутуйтесь у 100 шарів одягу і не одягайте одяг зі штучних матеріалів.

Як захистити себе у теперішній період?

Для того, щоб захистити себе від інфекцій та покращити імунний захист організму, варто в першу чергу не впадати у паніку і не робити дурниць. Не використовуйте кишеньковий антисептик кожних 5 хвилин – постійна дія санітайзера знищить не тільки шкідливі, а й корисні мікроорганізми, а це зробить вас більш чутливими. Достатньо миття рук з милом.

Запам’ятайте! Марлева маска не захистить вас на вулиці, вона призначена для того, щоб хвора особа не поширювала збудника у довкілля. Не варто носити маски, якщо ви здорові, адже якщо ви ще носите її понад 2 години, то ви ще більше наражаєте себе на небезпеку!

Не вживайте самостійно противірусні, імуномодулятори та навіть вітаміни! І, цей факт може здивувати вас, та антибіотики ніяк не впливають на вірусні інфекції. Всі ці препарати можна приймати тільки після призначення спеціаліста. Наголошую, що остеопат, гомеопат та інстаграм-блогер – це не спеціаліст! Зверніться до вашого сімейного лікаря.

Поставтесь до власного здоров’я відповідально! Бажаю вам доброго здоров’я!

Луговська Ольга Василівна – сімейний лікар медичного центру Оксфорд Медікал, заступник головного лікаря, голова ЛКК.

*Партнерська публікація