Галка рекомендує: корисні продукти для повноцінної роботи мозку

Автор: Єва Жасминова

20 Січ, 2022 14:04

Поділитись публікацією
Галка рекомендує: корисні продукти для повноцінної роботи мозку

Мозок – найважливіший орган у нашому організмі. Якщо ви стежите за своїм здоров’ям, його потрібно берегти, розвивати і, звичайно, живити різними вітамінами та мікроелементами, щоб він працював чітко, швидко та без помилок. Які продукти найкорисніші для мозку – давайте розбиратися разом.

1. Брокколі

Кожна капуста – джерело вітамінів і важливих для організму мікроелементів, джерело легкозасвоюваного рослинного білка, один з найважливіших антиоксидантів, що уповільнює процеси старіння. У броколі багато вітаміну K, лютеїну та бору, які сприяють правильній роботі мозку. Не забуваємо і про вітамін С – він зміцнює судини та капіляри, а отже, впливає на кровопостачання, у тому числі і мозкове. Плюс до всього, брокколі – це смачний дієтичний гарнір. За порадою лікарів, мінімальна щоденна норма вживання брокколі – 70 г, пише нашамама.

2. Зелень

Було б помилкою відводити зелені виключно декоративну функцію – як на смак, так і на вигляд страви. Зелений колір говорить про хлорофіл, важливу речовину, що наповнює клітини та судини киснем. Багатий склад вітамінів, особливо вітамінів групи В, та мікроелементів абсолютно необхідний для розвитку розумових здібностей та підтримки їх активності. Якщо потрібно терміново стимулювати мозок, приготуйте смузі – в нього можна покласти пару важких пучків зелені.

3. Сочевиця

Сочевиця — смачне та поживне джерело рослинного білка, заліза, фолієвої кислоти та вітамінів групи B. Ці елементи необхідні для успішного протікання біохімічних процесів у мозку. У результаті покращується пам’ять, підвищується швидкість мислення.
Сочевицю прийнято подавати як гарнір або робити з неї супи. Щоб приготувати блюдо із сочевицею за 5 хвилин, просто візьміть баночку «Сочевиці на пару» від Bonduelle. І не забудьте зберегти кілька улюблених рецептів – їх у нас із сочевицею майже 50 варіантів.

4. грецькі горіхи

Відверто кажучи, всі види горіхів дуже корисні та поживні. Але так склалося, що саме волоський горіх вважається найкращим. Це джерело Омега-3 жирних кислот, білка, вітамінів А, B і Е, а також лецитину – саме ця речовина покращує роботу мозку і активізує пам’ять.

5. Авокадо

І знову чемпіон із змісту нутрієнтів, необхідних розумовій системі. В авокадо багато фолієвої кислоти та Омега жирних кислот. Їхній симбіоз стимулює роботу судин, очищає їх від шкідливого холестерину, який провокує такі захворювання, як хвороба Альцгеймера. До речі, якщо не любите сам фрукт, використовуйте олію – вона містить усі корисні властивості авокадо у концентрованому вигляді.

6. Лосось

Знову згадуємо про Омега 3 – ненасичені, тобто правильні та корисні жири, які покращують комунікацію між клітинами мозку. Омега 3 впливає все, що відбувається у нашій голові: розумові процеси, управління тілом, стан пам’яті. Регулярне вживання жирних кислот запобігає багатьом хворобам, у тому числі й розвитку хвороби альцгеймера. І найбільше жирних кислот міститься у рибі, наприклад, у лососі (але підійде і скумбрія, і тунець, і форель). В ідеалі треба з’їдати хоча б 100 г риби щодня, але якщо це проблематично, постарайтеся включити будь-який сорт жирної морської риби в свій раціон 2-3 рази на тиждень.

7. Чорниця

Ягоди містять не менше корисних речовин, ніж фрукти. Напевно, ви знаєте, що чорниці рекомендують при проблемах із зором. Насправді вона здатна на більше, наприклад, покращити пам’ять та навчання. Вчені проводили експеримент за участю дітей молодшого шкільного віку. Дітям у різний час давали напої із чорничного порошку та звичайну солодку воду, а потім проводили тести.

У ті дні, коли діти отримували чорничні напої, вони краще виконували тести на запам’ятовування слів та концентрацію уваги. У результаті такий результат пов’язали з флавоноїдами – ці елементи покращують приплив крові до мозку та полегшують передачу інформації між нервовими клітинами.

Так що влітку краще налягати на свіжу чорницю, а взимку – на заморожені ягоди, оскільки вони практично повністю зберігають свої властивості.