Галка рекомендує: корисні власивості ягідного чаю

Автор: Єва Жасминова

15 Oct, 2021 13:40

Галка рекомендує: корисні власивості ягідного чаю

Про корисні властивості чаю вчені і медики говорять давно. В цілому він сприятливо впливає на організм людини, а деякі види здатні допомагати в запобіганні та лікуванні різних захворювань.

Одним з найбільш корисних вважається чай з лохини. Його отримують шляхом замочування сушеного листя куща цієї рослини, пише ukrhealth.

Справа в тому, що листя так само, як і ягоди, багаті антиоксидантами і поживними речовинами. Цей ягідний чай стане хорошим вибором для людей з низьким імунітетом, ризиком деменції, слабкою серцево-судинною системою, хворобами зору і печінки. Згідно з дослідженням, це пов’язано з тим, що лохина містить велику кількість флавоноїдів, поліфенолів, фенольних кислот та інших речовин.

Підтримка здоров’я серця

У лохині містяться антоціани, які надають ягоді її темно-синій колір. Доведено, що підвищене споживання антоціанів знижує ризик серцево-судинних захворювань. Однією з причин хвороб серця є атеросклероз. Однак відомо, що лохина здатна перешкоджати накопиченню холестерину в судинах і появи інших пошкоджень, пов’язаних з цією хворобою.

Позитивний вплив на мозок

Активні сполуки в чорниці можуть знизити ризик деменції, в тому числі хвороба Альцгеймера, і інших нейродегенеративних захворювань. Вчені з’ясували, що регулярне вживання в їжу продуктів, багатих флавоноїдами, покращує роботу мозку і уповільнює зниження когнітивних функцій в старшому віці.

Здатність знижувати ризик розвитку раку

Вчені вивчили корисні властивості лохини і їх вплив на рак. Антоціани, що містяться в цій ягоді і її листі, мають протипухлинний потенціал. Вони нейтралізують вільні радикали, які надають руйнівний вплив на організм. Це та інші речовини, якими багата лохина, можуть знизити ризик раку товстої кишки, легенів, грудей і шийки матки.

Читайте також:  5 здорових звичок для довголіття назвали дієтологи

Поліпшення травлення

За рахунок антиоксидантних властивостей чай з лохини здатний зменшувати запалення у всьому тілі, включаючи травну систему. Також на шлунково-кишкового тракту благотворно впливає великий вміст клітковини в ягоді.

Крім цього, лохина і чай з цієї ягоди зміцнюють імунітет, завдяки високому вмісту вітаміну С. Також дослідження показали, що антоціани в складі лохини допомагають контролювати рівень цукру в крові людям з діабетом другого типу. А вітамін К, що міститься в лохині, сприяє зміцненню кісток.

Безліч видів чаю мають переваги для здоров’я людини. Протираковими та іншими властивостями відомий чай, який виробляють вже майже 400 років.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry