«Галка» рекомендує: на що слід звернути увагу при виборі житла
25 Сер, 2016 09:00
![«Галка» рекомендує: на що слід звернути увагу при виборі житла](http://www.galka.if.ua/app/uploads/2014/11/klyuch-v-ruke-004.jpg?x36710)
Вибір житла, купівля нерухомості – справа відповідальна. «Галка» запитала фахівця із продажу нерухомості, як покупцю уникнути ризиків та переконатися, що гроші вкладені вдало.
В першу чергу слід визначитись – це буде первинний ринок (новобудова) чи вторинний.
Директор агентства нерухомості «Рідний дім» Наталя Млинко зауважила, що квартиру в новобудові, сирець можна купити в забудовника або у власника. В першу чергу слід переконатися, що будинок зданий в експлуатацію та поцікавитися репутацією забудовника.
«Ви оглядаєте стіни квартири, більше питань тут виникати не повинно. Звичайно, у місті є проблемні будинки. Наприклад, при будівництві були порушені норми, пішов осадок фундаменту, є проблеми з каналізацією. Агентства нерухомості зазвичай про це знають, а сама людина – ні. Хіба сусідів будете запитувати»,- сказала фахівець.
Інформацію про фірму забудовника можна знайти в Інтернеті й прочитати, як він будує та здає об’єкти. Буває, що будинок збудований,але йому не присвоєна поштова адреса, не підключені комунікації, чи він не зданий в експлуатацію, тому мешканці платять тарифи не у житловий фонд, а у комерційний. Це дорожче.
Мова йшла про первинний ринок. Тепер поговоримо про вторинний, коли людина купує вже облаштовану квартиру. Слід звернути увагу на її зовнішній вигляд. Пані Наталя запевняє, що зазвичай продають старі квартири, де також старі каналізація та проводка, які колись треба буде поміняти. Це питання часу. Також слід зважати на такі критерії вибору квартири: район (транспортне сполучення, інфраструктура), цегла чи панель, поверх, планування, розташування у будинку тощо.
«Наша робота – зібрати потрібну інформацію. Ми збираємо необхідні дані про власника й те, що на квартиру ніхто не претендує, ніхто не приписаний, немає заборгованостей за комунальні послуги й нерухомість не є у кредиті. У людини, яка з цим працює, це займе небагато часу. Інша справа, якщо ви новачок. З готовим пакетом документів покупець йде до нотаріуса», – прокоментувала жінка.
У всіх випадках важливий юридичний момент. Слід звернутися до нотаріуса, який дасть повну інформацію щодо адреси, яка вас цікавить. Він має доступ до бази реєстрації права власності та скаже, чи квартира належить саме тому власнику, чи вона є його власністю, чи на неї є ще претенденти.
«Щоб самому в цих питаннях розібратися, треба дуже багато інформації опрацювати та чимало часу витратити. От ми на ринку знаходимося 10 років. За цей час при кожному оформленні завжди виявляються інші нюанси. Людина, яка постійно з цим працює, швидше вирішить ці питання», – зауважила пані Наталя.
Важливо переконатися, що ви не маєте справи із шахраєм. Попросіть у людини, яка вас консультує, офіційні документи та адресу офісу. Бажано завдатки на квартирі, яку хочете придбати, не давати. Справу з грошима краще робити при свідках та у офісі. Укладіть відповідний договір. Також фахівець радить нікому не давати оригінали документів.
Тож перед покупкою сто раз перевірте, чи все гаразд з документами та станом нерухомості. Обачність зайвою не буде.