Галка рекомендує: найкорисніший спосіб приготування кави

Автор: Єва Жасминова

31 May, 2021 18:04

Галка рекомендує: найкорисніший спосіб приготування кави

Норвезькі вчені протягом 20 років спостерігали за людьми, які регулярно вживали каву, аналізуючи їх стан здоров’я. Вивчені були і захворювання, а також причини смерті учасників експерименту. Зібравши отримані матеріали, дослідники назвали найбільш корисну каву.

Фахівці в ході дослідження порівняли вплив кави, приготованої різними способами, на здоров’я учасників в період з 1985 по 2003 рр., повідомляє Inverse. В цілому було 508747 чоловік від 20 до 79 років. Експерти вивчали як їх кавові звички (яку каву і наскільки часто п’ють), так і інші фактори: куріння, вага, фізична активність, тиск і рівень холестерину.

Результати дослідження були опубліковані в Європейському журналі профілактичної кардіології. Вчені з’ясували, що кава, яка приготовлена методом одноразової протоки гарячої води через шар меленої кави, що знаходиться на фільтрі, є найкориснішою. Простіше кажучи-фільтр-кава.

Помірне вживання такого напою, відзначають експерти, скорочує ризик смерті від серцево-судинних захворювань. При цьому найбільш низька смертність серед учасників дослідження зафіксована у тих, хто випивав від однієї до чотирьох чашок кави в день. Вчені заявили, що вживання фільтр-кави зменшувало ризик смерті на 15% від будь – яких причин-у порівнянні з людьми, які каву не вживали зовсім. Автори дослідження вважають, що позитивні ефекти пов’язані з тим, що кава багата антиоксидантами, в тому числі поліфенолами. Нефільтрована кава, навпаки, визнаний дослідниками найбільш небезпечним видом цього напою. Відзначається, що кавова гуща в цьому випадку на довгий час залишається в гарячій воді. У цю групу включені еспресо і капучіно, а також кава по-турецьки і френч-прес. До складу нефільтрованої кави, пояснили вчені, входять речовини, що підвищують рівень “поганого” холестерину. У їх числі-дітерпени і кафестол. За інформацією дослідників, в одній чашці нефільтрованої кави концентрація подібних речовин приблизно в 30 разів вище, ніж у фільтр-кави. До 2003 року, коли наукова робота була завершена, померли близько 46,5 тис.учасників. Від серцево – судинних хвороб-12,6 осіб, у 6202 учасників стався інфаркт. За словами вчених, 59% учасників віддавали перевагу фільтрувальній каві, а 20% – нефільтрованій.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry