Галка рекомендує: від укусів комах допоможе холод, мило та цукор-рафінад
13 Тра, 2016 15:00
З початком літа дуже ймовірними стають укуси різних комах. А діти, здебільшого, найбільш вразливі до цього. “Галка” пропонує ознайомитись, що робити батькам у такій ситуації. Звісно, ці поради будуть корисними й для дорослих.
Коли дитину вкусила комаха, перш за все, спробуйте визначити, хто вжалив. Якщо бджола, то в місці укусу, швидше за все, залишиться її жало. Його потрібно негайно видалити. Вістря жала має щербини, а на зовнішній частині розташований мішечок з отрутою. Якщо необережно придавити мішечок, вся наявна в ньому отрута опиниться в тілі дитини. Після укусу осих, жало, як правило, в тілі не залишається, так що виймати нічого не доведеться, але перевірити все ж потрібно.
Промийте місце укусу проточною водою, можна використовувати звичайну воду з пляшки. Продезінфікуйте будь-яким антисептиком – підійде перекис водню. Розчиніть у воді рідке мило, можна використовувати і звичайне тверде, але розчиняти його довше. Мильний розчин призупинить поширення отрути, продезинфікує ранку, полегшить біль.
Зупинити поширення отрути і полегшити біль допоможе холод. Прикладіть до місця укусу лід, обернувши його в тканину. Якщо під рукою немає льоду, підійде все, що є в морозилці, просто холодна ложка, навіть звичайна пляшка з водою.
У природних умовах, коли під рукою немає нічого іншого, можна використовувати лист подорожника. Зірвіть кілька листочків, ретельно вимийте їх (вода може бути з пляшки, але ні в якому разі не солодка), розімніть в руках і прикладіть до місця укусу. Дубильні речовини зупинять поширення отрути комах, і зменшать запалення. Допоможе полегшити біль кашка з листя петрушки, сік кульбаби, сік сирої картоплі, лимон.
Зменшити кількість отрути допоможе змочений водою шматочок цукру-рафінаду. Але будьте обережні, на його запах можуть злетітися інші комахи.
Використовуйте аптечні протизапальні та антигістамінні мазі та гелі.
Що не можна робити після укусу оси або бджоли:
“Відсмоктувати” або видавлювати отруту з ранки не варто – по-перше, без досвіду у вас це не вийде зробити, не травмувавши дитячу шкіру. По-друге, є ризик занести інфекцію в ранку, що призведе до наслідків більш неприємних, ніж сам укус. Крім того, вплив на тканини підсилює кровообіг, що сприяє поширенню отрути.
Один з найвідоміших способів порятунку при укусі оси або бджоли – звичайний часник. Він може швидко зняти біль зменшити набряк, проте, він так само може спровокувати опік на ніжній дитячій шкірі. Крім того, пасічники стверджують, що запах часнику дуже не подобається бджолам, а це може спровокувати нову атаку.
Не варто також прикладати до місця укусу землю, як радять іноді. Полегшити стан цей спосіб навряд чи допоможе, а от занести інфекцію в ранку дуже легко.
Коли звертатися до лікаря:
Множинні укуси бджіл або ос привід звернутися до лікаря.
Якщо оса або бджола вкусила дитину за обличчя, особливо, якщо отрута виявилася в роті. Сильний набряк слизових може перекрити дихальні шляхи.
Після укусу комах у дитини підвищується температура, з’являється висип, можлива нудота і блювота.
Набряк після укусу оси або бджоли не зменшується протягом 30-40 хвилин, біль не проходить більше півгодини.
Утруднене дихання після укусу комахи, можлива задишка.
Дитина схильна до алергічних реакцій і кропивниці.