“Галка” рекомендує: Все, що потрібно знати про мандарини (ВІДЕО)
23 Лис, 2015 13:36
З дитинства, одним із символів всіма улюбленого свята Нового Року, вважаються мандарини. Складно уявити новорічне застілля без їхнього аромату. Давно доведено, що мандарин підвищує настрій. Його насичений аромат і солодко-кислий смак, не залишають нікого байдужим. Однак, мандарин – це не тільки смачний фрукт, але й незамінне джерело вітамінів для нашого організму.
Батьківщина мандарина – Південно-Східна Азія. У XII столітті цей фрукт назвали “мандарином”, тому що доступний він був тільки багатим людям, яких у той час називали також – мандаринами.
Корисні властивості
Мандарин багатий вітамінами В1, В2, ВЗ, В5, В6, В9, Р, РР, К, Е і бета-каротином. У м’якоті також міститься клітковина, фітонциди, кислоти, ефірна олія і солі (кальцію, магнію, заліза, фосфору і калію).
Як і у всіх цитрусових, в мандарині міститься багато вітаміну С.
Наш організм нездатний самостійно синтезувати цей вітамін, тому необхідно безперервно допомагати йому. Вітамін С впливає на імунну систему організму і допомагає боротися з вірусними інфекціями. Також, він є потужним антиоксидантом. Вітамін С необхідний організму для формування волокон колагену. Він сприяє зниженню ваги, прискорює обмінні процеси і допомагає жирам засвоюватися.
Лютеїн – ще один найважливіший елемент, що міститься в мандарині. Він краще за всіх справляється із завданням захисту нашого зору від шкідливих впливів УФ-променів. Також, у великій кількості в мандарині міститься холін – дуже рідкісний елемент, що впливає на розвиток пам’яті і знижує ризик запальних процесів, викликаних серцево-судинними захворюваннями.
Протипоказання
Як відомо, цитрусові, до чийого роду належить мандарин, є одним з головних алергенів. Тому його потрібно обережно їсти людям, схильним до алергічних реакцій.
Мандарин небезпечний високим вмістом кислот, тому може подразнювати слизову шлунка. З обережністю його потрібно вживати людям з підвищеною кислотністю і страждаючим гастритами і виразками шлунка.
Як правильно вибирати продукт
Існує велика кількість сортів, що відрізняються за своїм розміром, формою, смаком і ароматом. Іспанія, Туреччина і Марокко – основні країни-постачальники мандаринів на наш ринок. Іспанські мандарини відрізняються своїм великим розміром, турецькі – жовтувато-зеленуватим кольором, а марокканські – невеликим розміром і яскраво-оранжевим кольором.
У стиглого мандарина шкірка при дозріванні стає тонкою і втрачає соковитість. Стиглість фрукта можна перевірити, стиснувши його – з шкірки не повинен бризкати сік. Після стиснення мандарин повинен повернутися в колишню форму, це говорить про те, що перед вами дозрів фрукт.
Як правильно зберігати мандарин
Мандарин – фрукт довгого зберігання. Краще плоди зберігати в сітці, а не в поліетиленовому пакеті, щоб вони дихали. При зберіганні важливо контролювати вологість, так як мандарин швидко засихає. Оптимальна температура для зберігання – від 5 до 7 градусів, тому холодильник прекрасно для цього підійде. Також варто знати, що мандарини на гілці зберігаються довше.
Користь для вагітних
Мандарин містить важливу речовину для формування плоду – холін. Холін (В4) відноситься до вітамінів групи В. Це важлива речовина, яка допомагає розвиватися клітинам мозку.
Дослідження показали, що потрібна кількість холіну під час вагітності, впливає на формування пам’яті дитини і допомагає захистити його від розвитку діабету і хронічних захворювань. Холін знижує рівень кортизолу – гормону стресу. Також вчені стверджують, що холін допоможе подолати післяпологову депресію.
Під час вагітності більшість жінок стикаються з такою проблемою, як набряки. Завдяки високому рівню амінокислот, а саме фенолікової, мандарини допомагають боротися з набряком.
Мандарини в стравах
Мандарини гарні й у свіжому вигляді, і у вигляді компонентів до різних страв. Існує маса десертів з використанням мандаринів – з них варять компоти, варення і готують соки. Мандарини додають у салати та м’ясні страви. На їх основі готують холодні і гарячі соуси. У країнах Азії існує багато страв з додаванням мандарина в рибу і морепродукти.
Їжте мандарини з задоволенням і користю для організму в помірних дозах !