“Галка” рекомендує: як не набрати кілограми під час новорічних свят
14 Гру, 2015 13:30
Пропонуємо 9 порад, як не перебрати зайвих калорій за час новорічного бенкету, щоб і в Новий 2016 увійти легкими і бадьорими!
1. Не пропускайте прийоми їжі
2. Вибирайте маленькі тарілки
Дослідження показують, що наш мозок сприймає наявність вільного простору між порціями різних страв на тарілці, як показник недостатньої кількості їжі. А значить, почуття ситості прийде до нас з деякою затримкою, даючи можливість перебрати зайвих калорій. Якщо ви відзначаєте свято у друзів, або вдома в колі сім’ї, виберіть собі середні тарілки – вони ідеально підійдуть для свята.
3. Пийте чай грамотно
Ми згодні, що хороша чайна пауза і розслабить, і розширить судини, зігріваючи тіло зсередини, і додасть відчуття ситості. Однак, поки чай остигає, можна вже встигнути з’їсти порцію-другу десерту, або жменю цукерок. Що ж робити? По-перше, постаратися не підсолоджувати напої, якщо ви п’єте чай вприкуску з десертами, або ж спробувати цукрозамінник. По-друге, варто спробувати розбавляти і пити чай теплим замість гарячого, а замість цукерок вибрати фініки, багаті натуральними цукрами.
4. Більше овочів
Якщо ви готуєте новорічну вечерю самостійно, скористайтеся можливістю оздоровити своє меню. Приготуйте пюре з гарбуза, моркви, або солодкої картоплі і додайте його в випічку, запіканки, або в інші страви. Додавання овочевого пюре допоможе збільшити загальний вміст клітковини, що надає відчуття ситості.
5. Подайте на стіл суп
Суп – чудове блюдо з дієтичної точки зору, особливо в зимовий сезон. В овочевому бульйоні по максимуму збереглися всі корисні речовини, а співвідношення “об’ємність-калорійність” допоможе легко насититися і обійтися без перебору калорій. Переписуємо традиції заново і подаємо на новорічну вечерю оригінальний зимовий зігріваючий суп – французький цибулевий, гороховий з копченостями, або ж суп у хлібі.
6. А може, без алкоголю?
Звичайно, цю пораду дієтологів складно реалізувати на практиці в новорічну ніч, але от в інші святкові дні можна спробувати. Справа в тому, що алкоголь не тільки сам по собі додасть непотрібних калорій в раціон. Будучи напідпитку, досить легко втратити контроль і з’їсти значно більше планованого, не кажучи вже про необхідність закушувати. До речі, до найкалорійніших видів алкоголю входять лікери, віскі, ром і горілка, а ось сухі вина і шампанське можна назвати дієтичними.
7. Випийте скляночку води
Почніть трапезу з невеликої підготовки, випивши напередодні склянку води – це кілька притупить відчуття голоду. Продовжуйте пити по чуть-чуть води в перерві між тостами для того, щоб продовжити тверезість. А ще можна приготувати слабоалкогольний коктейль, змішавши в склянці лід, 125 мілілітрів сухого, або ігристого вина і тонік (як варіант – мінеральну воду, або содову).
8. Правило 20 хвилин
Чим швидше ми тягнемося за добавкою, тим менше часу ми даємо нашому мозку прислухатися до своїх відчуттів і усвідомити відчуття ситості. Дослідження показують, що зазвичай для цього мозку потрібно близько 20 хвилин, які можна продуктивно використовувати для того, щоб зателефонувати і привітати своїх близьких, поспілкуватися з друзями, або вийти на невелику прогулянку. Оцініть тепер, наскільки ви голодні – можливо, перекус, або порція десерту вам вже не знадобиться.
9. Просто сказати “ні”
І хоча наші бабусі і тітоньки завжди будуть вважати нас вічно голодними і всіляко сприяти нашому переїданні, прийшов час проявити психологічну твердість і стійкість, коли вам принесуть чергову наповнену до країв тарілку. “Спасибі, я вже ситий”, або “мені потрібно трохи перепочити” – найпростіші фрази, що дозволяють взяти паузу і врятуватися від перебору калорій.