Галка рекомендує: Як не помилитися із вибором штор для кімнати

Автор: Людмила Баран

21 Лют, 2017 08:31

Поділитись публікацією
Галка рекомендує: Як не помилитися із вибором штор для кімнати

Штори можуть надати цілісності дизайну чи, навпаки, внести туди дисгармонію. Тому до їхнього вибору варто ставитися відповідально. Не схибити допоможуть професійні поради.

Ними з Ogogo.if.ua поділилася Галина Кузела, директорка ательє «Парадіз», яка вже близько 16 років займається пошиттям штор і допомагає клієнтам підбирати їх до власних помешкань.

Добре, якщо ви можете дозволити собі послуги дизайнерів. Вони приїдуть до вас додому, професійним оком оцінять інтер’єр, намалюють ескіз та підберуть найбільш вдалі тканини. Якщо ви хочете самі побути дизайнером, то, як радить пані Галина, найперше, на що слід орієнтуватися, – це стиль вашої кімнати.

Класичному інтер’єру личитимуть цупкі штори, прикрашені геральдичними мотивами, королівськими ліліями, вензелями. До них можна підібрати тюль, вишивка на якій повторюватиме візерунок. А укласти ці тканини м’якими складками, з китицями, ламбрекеном, тобто декоративною композицією вздовж карниза.

Однак слід розуміти, що пишні ламбрекени найбільше підходять до просторих інтер’єрів. У тісній кімнаті вони виглядатимуть менш вигідно.

shtory-paradiz-6359 штори

Для більш сучасного стилю – хай-тек, мінімалізм – ліпше підбирати стримані фіранки. Однотонні, насиченого кольору, або з геометричними чи абстрактними принтами. Наприклад, зараз актуальним є візерунок «гусяча лапка», як в одязі, та малюнки, що мають вигляд навмисно зістарених, вицвілих.

shtory-paradiz-6363штори 2

Темі Провансу властиві різноманітні квіткові мотиви, ніжні тони, повітряні матерії, м’які рюші.

«Дуже багато людей зараз хочуть повертатися до старовини. Інтер’єри роблять у стилі «прованс», «кантрі», «етно». У багатьох будинках мурують кахляні п’єци», – зауважила Галина Кузела.

Для таких стилів підбирають фіранки з натуральних тканин – льон, бавовна, батист, мішковина.

штори4

Та не варто забувати, що за тканинами з природніх волокон складніше доглядати, ніж за синтетичними. До того ж, штучні є дешевшими.

«Натуральні тканини люблять «сісти» при пранні. Деколи вони зменшуються аж до 20 сантиметрів. А синтетичні і перуться, і прасуються дуже добре», – зазначила фахівчиня.

За її словами, багато виробників це передбачили і випускають штори зі штучних ниток, але вони виглядають, як натуральні.

Серед тюлей найдовговічнішою і найлегшою в догляді є вуаль, а найменш практичною – органза, вона послужить всього один сезон.

«Ми рекомендуємо всім покупцям прати штори і тюлі при 30 градусах у делікатному режимі. Натуральні не рекомендується прати з віджимом», – наголосила пані Галина.

Найголовніше у виборі штор – щоб вони були в гармонії з рештою предметів інтер’єру. Не лише за стилем, а й за кольоровою гаммою.

В ательє часто підбирають штори в тій же кольоровій гаммі, що й шпалери чи оббивка м’яких меблів, звертають увагу на барви килима. Також роблять штори у спальні й покривало на ліжко або подушки з однієї тканини чи одного кольору. Але є випадки, коли працють навпаки – з прийомом контрасту.

Більше читайте на Ogogo.if.ua