Галка рекомендує: як правильно відпочивати протягом робочого дня
10 Тра, 2018 16:07
Щоб робочий день був максимально продуктивним, важливо навчитись правильно відпочивати. У цій статті зібрано кілька порад як правильно відпочивати та бути більш ефективними впродовж робочого дня.
Найкращий спосіб організації робочого дня
Компанія Draugiem Group провела дослідження, під час якого за допомогою комп’ютерної програми вивчались типові робочі звички співробітників. Зокрема, вимірювалось, скільки часу вони витрачають на вирішення різних завдань. В результаті дослідники зіштовхнулися з цікавим відкриттям: тривалість робочого часу не така важлива, як його структурування. Зокрема, співробітники, які не відмовляли собі в коротких перервах були більш продуктивними, ніж ті, яких ніхто не відволікав.
Крім того, експеримент визначив, що оптимальне співвідношення роботи і відпочинку – 52 хвилини та 17 хвилин відповідно. Люди, які притримуються цього графіку досягають максимальної зосередженості на роботі. Більшу частину часу, проведеного в офісі, вони займались винятково поточними завданнями, без спроб швиденько перевірити Facebook або електрону скриньку. Відчуваючи втому, вони робили перерву, під час якої повністю відключались від роботи. Це виявило, що при можливості правильно відпочивати співробітники офісу могли відновити свої сили для більш продуктивної праці ще майже годину.
П’ятнадцять хвилин відпочинку для мозку – шлях до продуктивності
Люди, які працюють в такому режимі роботи насправді зрозуміли фундаментальну особливість людського мозку: в його роботі чергуються періоди високої енергії (майже година) і низької (майже 15-20 хвили). Ці природні цикли примушують нас відчувати періоди високої продуктивності, коли ми зосередженні на завданнях та періоди спаду активності, коли ми піддаємося відволікаючим факторам.
Найкращий спосіб побороти втому та перестати відволікатися – врахувати цю особливість. Замість того, щоб прикладати героїчні зусилля і працювати без зупинок, можна правильно відпочивати, роблячи невеликі перерви. Головне, не дочікуватися до відчуття втоми.
Дуже часто ми дозволяємо втомі здолати нас, бо продовжуємо працювати. Ми не звертаємо уваги спад енергії та уваги, а рідкі перерви насправді не дозволяють «підзарядитися». Слід врахувати, що перегляди роликів на YouTube не дають мозку потрібного відпочинку. Щоб правильно відпочивати протягом робочого дня, потрібно влаштувати собі коротку прогулянку, яка стане чудовим засобом для відновлення сил.
Щоб правильно відпочивати, контролюйте робочий день
Восьмигодинний робочий день стане вашим хорошим помічником, якщо ви організуєте в ньому стратегічні інтервали. Як тільки ви узгодите природні енергетичні ритми зі своїми зусиллями, справи підуть набагато простіше. Ось декілька порад, які допоможуть вам правильно відпочивати та спіймати ідеальний ритм:
Розбийте свій день на годинні інтервали
Ми звикли складати плани на день, тиждень, місяць, рік. Але ми зможемо стати більш ефективними, якщо зосередимося на тому, що робимо зараз. Щоб досягнути ідеального ритму, спрощуйте масштабні завдання до невеликих дій, які можна зробити за годину. Якщо хочете слідувати рекомендаціям буквально, складіть план на кожні 52 хвилини, але годинні відрізки – також хороше рішення.
Також прогнати втому допомагає спів, який покращує здоров’я людини.
Поважайте свій час
Застосовуючи стратегію інтервалів, ми прагнемо досягати найвищої продуктивності за кожний наступний відрізок часу. Не поважаючи свій час перевіркою соціальних мереж або пошти, ваша година принесе набагато менші результати.
Відпочивайте по справжньому
В дослідженні Draugiem також встановлено: співробітники, які робили часті перериви виявились більш продуктивними, ніж ті, хто працював без перерви або з одною великою перервою. Робітники, які відпочивали подалі від свого робочого місця, також показали кращі результати, від працівників, працюючих біля комп’ютера.
Щоб правильно відпочивати слід на деякий час покинути своє робоче місце, комп’ютер, телефон та список справ. Краще за все під час відпочину прогулятися, прочитати щось, що не пов’язане з роботою, поговорити з колегами (але не по роботі).
Інколи, під час особливо завантажених днів здається, що доречнішим буде зробити декілька дзвінків, але краще не піддаватися такій спокусі.
Не чекайте, поки організм буде вимагати відпочинку. Коли ви помічаєте перші ознаки втоми, це значить, що вже пізно: пік продуктивності позаду. Чергування роботи та відпочинку дає гарантію, що в найбільш продуктивні періоди ви будете працювати синхронно з періодами активності мозку. В іншому разі цінний момент буде втрачено.
Як бачите, правильно відпочивати під час робочого дня зовсім не складно, якщо дотримуватись цих простих рекомендацій.
Джерело: uway